Martin Terrier fatalnie zaczął ten rok, przeżywając w poniedziałkowym meczu Stade Rennais z Niceą (2:1) prawdziwy koszmar. Musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie z powodu bardzo poważnej kontuzji kolana. Gdy padł na murawę, jego krzyk z bólu mroził krew w żyłach.

Dariusz Szpakowski o polskiej piłce. “Skończmy z tym polskim piekiełkiem”

Koszmar gwiazdy Ligue 1

Terrier jest jednym z najlepszych piłkarzy Stade Rennais i Ligue 1. Biorąc pod uwagę cały poprzedni i trwający sezon, jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem ligi z 30 bramkami na koncie. Więcej goli strzelali od niego Wissan Ben Yedder (32) i Kylian Mbappe (41). Dalsze wykręcanie świetnych statystyk przez Terriera brutalnie przerwała koszmarna kontuzja.

W akcji z 30. minuty meczu Francuz gonił za rywalem, żeby odebrać mu piłkę. Wytrącił mu piłkę spod nóg i spowodował jego upadek. Jednak sam przy tym poważnie ucierpiał.

Pierwszy mecz Marciniaka po MŚ. To był hit. Sokole oko Polaka

Kiedy podstawiał nogę, cały ciężar ciała po szybkim biegu poszedł na kolano. Nacisk spowodował nienaturalne ułożenie nogi i poważnie wyglądającą kontuzję. Kolano bardzo szybko mocno opuchło, a Terrier wręcz płakał z bólu. Cały jego krzyk wychwyciły mikrofony podstawione blisko linii bocznej boiska.

Na razie nie ma żadnej diagnozy lekarzy. Wstępnie oceniono, że powrót Terriera do pełni sprawności może potrwać bardzo długo.

Thomas Thurnbichler reaguje na zarzuty NorwegówNorwegowie oskarżają Żyłę o oszustwo. Thurnbichler odpowiada

– Kolano jest spuchnięte. Nigdy nie jest dobrze, kiedy kolano się skręca i puchnie. W szatni czuliśmy się smutni i przygnębieni. W przerwie wszyscy zawodnicy pocieszali Martina. Znalezienie zawodnika o takiej jakości w zimowym okienku transferowym jest praktycznie niemożliwe. Będziemy myśleć, co robić, kiedy dostaniemy wyniki badań – mówił po meczu trener Bruno Genesio.

W tym sezonie Terrier zdobył 12 goli i zanotował pięć asyst w 22 meczach dla Stade Rennais w Ligue 1 i Lidze Europy.