Piłkarze Barcelony znów rozczarowali swoich kibiców. Mimo prowadzenia 3:0 do przerwy, tylko zremisowali na wyjeździe 3:3 z Celtą Vigą, a wyrównującego gola stracili w szóstej minucie doliczonego czasu gry. A co gorsze: z powodu urazów meczu nie dokończyli Ansu Fati, autor pierwszego gola, oraz Eric Garcia i Nico Gonzalez.

Maradona, Hamsik, a kiedyś Zieliński? “Może stać się symbolem Napoli” [REPORTAŻ]

Problemy Barcelony. Plaga kontuzji

– Nie chcę się tłumaczyć, ale musiałem przeprowadzić trzy zmiany z powodu kontuzji. To zmienia schemat taktyczny i polecenia dla konkretnych piłkarzy. To nie jest wymówka, tylko stwierdzenie faktu, że ta sytuacja też miała wpływ – stwierdził Sergi Barjuan, tymczasowy trener.

Od poniedziałku treningi będzie prowadził już Xavi, który odszedł z Al Sadd i powrócił do Barcelony, w której rozegrał jako piłkarz grubo ponad 700 spotkań i wygrał wszystkie możliwe trofea. Ale Xavi nie będzie miał do dyspozycji wielu piłkarzy.

Więcej o sporcie przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Martin Braithwaite nie zagra już w tym roku. W 2021 prawdopodobnie nie zobaczymy także Sergio Aguero. Nie wiadomo, kiedy wrócą: Pedri, Gerard Pique, Ousmane Dembele czy Serginio Dest. Hiszpańska prasa wyliczyła, że Barcelona zaliczyła już 20 urazów w tym sezonie, a 14 z nich to kontuzje mięśniowe.

Oficjalnie! Barcelona ma nowego trenera! Komunikat pod osłoną nocy

Tabela La Ligi

Barcelona po tym remisie zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli ze stratą aż dziesięciu punktów do prowadzącego Realu Madryt i stratą pięciu “oczek” do Atletico Madryt, które jest czwarte. Celta jest na czternastej pozycji.