A A+ A++

Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące Grodu Kopernika w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej, bezpłatnej mobilnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.

Informacyjny charakter, nastawienie na funkcjonalność oraz przydatność modułów zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, a także otwartość na aktualizacje i uzupełnienia – oto najważniejsze cechy mobilnej aplikacji Torunia.

Aplikacja sprzężona jest ze stroną miejską, dzięki czemu ma stały dostęp do bazy aktualności, informacji, wydarzeń oraz komunikatów publikowanych na www.torun.pl. Do dyspozycji użytkowników oddanych jest szereg modułów, osobisty schowek (“Planer”) oraz prognoza pogody (z serwisu pogodawtoruniu.pl). Aplikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim.

Aktualności

W zakładce aktualności znajdują się bieżące informacje z życia miasta przekierowane z serwisu www.torun.pl. Informacje podzielone są na kategorie (m.in. inwestycje, konferencje prasowe Prezydenta Torunia, sport, kultura i biznes). Ikona do sortowania aktualności znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz jedną z aktualności, żeby przeczytać jej treść.

Wydarzenia

Informacje o wydarzeniach i imprezach planowanych w Toruniu również pobierane są z serwisu www.torun.pl. W bazie są dostępne informacje o wydarzeniach jednorazowych oraz cyklicznych, z podziałem na kategorie (m.in. festiwal, impreza plenerowa, koncert, sport). Ikona do sortowania wydarzeń znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz jedno z wydarzeń, żeby o nim przeczytać.

Miejsca

Moduł “Miejsca” zawiera wiele przydatnych informacji o Toruniu, podzielonych na zakładki. Zakładka “Zwiedzanie” to m.in. cenne kompendium wiedzy na temat miejsc lub rzeczy szczególnie charakterystycznych dla Torunia, toruńskich zabytkach, atrakcjach miasta i regionu, trasach turystycznych śladem Mikołaja Kopernika (budynki związane z astronomem),  toruńskich muzeów, a także szczegółowe informacje dotyczące usług przewodnickich i wycieczek szkolnych. Przeczytamy tam też o piernikach, czy symbolach miejskich. W zakładce “Tematycznie” oprócz tego znajdziemy np. szeroki wybór teatrów, restauracji, basenów oraz miejsc parkowania. Spis hoteli, apartamentów i schronisk szkolnych z łatwością odszukamy w zakładce “Noclegi”. Zakładka “Gastronomia” podaje nam informacje o tym, gdzie najlepiej zjemy w Toruniu. Zakładka “Aktywnie” zawiera miejsca rekreacji i wypoczynku. Z kolei zakładka “Transport” to kompendium wiedzy na temat mozliwości korzystania z komunikacji publicznej, w tym rozkłady jazdy autobusów i pociągów.

Mapy i pliki audio

Do miejsc opisanych w aplikacji dotrzeć można korzystając z nawigacji GPS. Wystarczy użyć przycisku „Nawiguj”, aby zobaczyć lokalizację miejsca na mapie i wytyczyć do niej trasę dojścia lub dojazdu, także z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Przy wybranych zabytkach odsłuchać można również krótkie informacje o obiekcie, jego historii oraz przypisanych mu legendach. Wystarczy kliknąć w symbol nutek znajdujący się z prawej strony pod zdjęciem zabytku. Z podobnych opcji można skorzystać w module “Audioprzewodnik”, gdzie udamy się w wirtualną wycieczkę po zabytkach Starego Miasta.

Planer

Moduł “Planer” pozwala na przechowywanie wybranych informacji w prywatnym schowku. Dzięki temu można łatwo i szybko dotrzeć do tych danych, bez potrzeby ponownego ich wyszukiwania. Do “Planera” można dodawać ulubione Miejsca, Wydarzenia oraz Trasy.

Pogoda

W module znajdziemy aktualne informacje o pogodzie w Toruniu. Temperatura, prędkość wiatru i ciśnienie są podawane “na żywo”. Dodatkowo aplikacja została wzbogacona o opcje monitorowania stanu powietrza. Dzięki temu korzystając ze smartfonów lub innych urządzeń przenośnych możemy sprawdzić, czym aktualnie oddychamy. W tym miejscu znajdziemy dane dla różnych stacji pomiarowych w Toruniu.

Korzystając z kolejnych modułów znajdziemy informacje o strefach płatnego parkowania w Toruniu, kartach miejskich, grach terenowych, samodzielnie zaprojektujemy trasę zwiedzania, uzyskamy informację o odbiorze odpadów z danego obszaru, poznamy ciekawostki o Grodzie Kopernika, wyznaczymy miejsce, gdzie naszym zdaniem należy posadzić drzewo w mieście, zgłosimy problem (np. przepaloną latarnię, zniszczony chodnik, uszkodzony znak drogowy), zamówimy wizytę w Urzędzie Miasta i skorzystamy z aplikacji moBILET.

Bezpłatna aplikacja miejska jest do pobrania na urządzenia przenośne z systemem Android (tablety i smartfony) w serwisie Google Play. Uruchomiona została także edycja na iOS.

>>Pobierz bezpłatną aplikację miejską Torunia – Android<<

>>Pobierz bezpłatną aplikację miejską Torunia – IOS<<

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЗеленський присвоїв столиці Литві Вільнюсу звання «Місто-рятівник»
Następny artykułMłodzi bielszczanie uczą rówieśników, jak się uczyć