A A+ A++

Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie – jak wszystkie takie instytucje w Polsce – zamknięto 12 marca. Powodem była trwająca do dziś epidemia koronawirusa. Pracownicy ośrodka jednak nie spędzają tego czasu bezczynnie, podjęli się nowych form działania. Mstowski GOK zasłynął m.in. cyklicznymi akcjami rozdawania maseczek ochronnych. Dla mieszkańców gminy szyją je instruktorzy plastyki we współpracy z pracownikami gminnej biblioteki.

Darmowe maseczki przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie  (GOK Mstów)

Pierwszą akcję rozdawania darmowych maseczek przeprowadzono 10 kwietnia. Kontynuowano ją w kolejne piątki. – Założenie było takie, żeby maseczki były kolorowe i kojarzyły się – mimo wszystko – pozytywnie, a ludzie chcieli je nosić. Mamy już za sobą pięć akcji, w sumie rozdaliśmy ok. 700 sztuk. Pierwsza setka rozeszła się w rekordowe siedem minut – opowiada Krzysztof Drynda, dyrektor GOK-u.

Rzeczywiście maseczki, które zdobią przeróżne wzory, cieszą oczy. Chętnych, by je zdobyć, nigdy nie brakuje.

Rozdawanie darmowych maseczek w ramach akcji Gminnego Ośrodka Kultury w MstowieRozdawanie darmowych maseczek w ramach akcji Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie GOK Mstów

Teraz pora na szósty rzut maseczek. Akcję zaplanowano na piątek, 15 maja, o godz. 12. Na mieszkańców czeka sto sztuk. Przed siedzibą ośrodka przy pl. Mickiewicza 17 stanie więc z pewnością spora kolejka – ważne, by czekający w niej zachowali bezpieczny odstęp. Maseczki będą rozdawane – jak zawsze – przez okno, żeby było bezpiecznie. Każdy może dostać jedną.

Co dalej? W dobie obowiązkowego zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej maseczkowa akcja ma szczególną wartość. – Będziemy ją kontynuować, dopóki będzie takie zapotrzebowanie – zapewnia Krzysztof Drynda.

Dyrektor podkreśla, że podczas epidemii koronawirusa GOK radzi sobie w sposób kreatywny. Dowodem jest m.in. pracownia muzyczna (z niej słynie ośrodek), w której nagrywane są podkłady do ludowych utworów o Mstowie w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich Mstowianki (aranżacje mają mieć charakter nowoczesnej elektroniki z wykorzystaniem m.in. automatów perkusyjnych oraz syntezatorów analogowych). W swoich działaniach pracownicy ośrodka wykorzystują choćby Facebooka. W planach są m.in. zajęcia czy warsztaty online.

Wśród najbliższych przedsięwzięć jest plebiscyt „Mój zakątek zieleni” na najpiękniejszy ogród, ogródek, balkon czy po prostu miejsce, które w czasie koronawirusa jest azylem, warsztaty kulinarne „Gotuj z GOK-iem online” czy warsztaty wyplatania wianków związane z tradycją Nocy Świętojańskiej (Mstów słynie z organizowanej z tej okazji plenerowej imprezy z gwiazdami, tegoroczna edycja z zespołem Kombi planowana była 27 czerwca).

Koronawirus w Polsce:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚcierki kuchenne – jak często je prać? Większość z nas robi to za rzadko
Następny artykułInformacje Prezydenta Miasta Torunia przedstawione na sesji