A A+ A++

Udostępnij

Michał Łygan ze Stowarzyszenia Pozytywni podjął się niezwykłego wyzwania – zdobycia Korony Gór Polskich w 100 godzin, aby pomóc Nikosiowi.

Michał Łygan, prezes stowarzyszenia Pozytywni, oraz jego kolega Łukasz Wąsowicz podjęli się niesamowitego wyzwania, aby pomóc synowi kolegi z pracy – Nikosiowi. Celem jest zdobycie Korony Gór Polskich, czyli 28 najwyższych szczytów w Polsce, w ciągu zaledwie 100 godzin. O Nikosiu pisaliśmy dwa lata temu.

Nikodem, znany jako Nikoś, to uroczy chłopiec, który od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami. Urodzony jako skrajny wcześniak, Nikoś został zdiagnozowany ze spastycznym czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym oraz całkowitą dysfunkcją rąk.

Jedyną szansą na samodzielność dla Nikosia jest kosztowna operacja ortopedyczna w Paley European Institute, której koszt wynosi aż 150 tysięcy złotych. Niestety, operacja ta nie jest refundowana przez NFZ.

Aby zebrać potrzebne środki, Michał i Łukasz podejmują się ekstremalnego wyzwania. Wyprawa rozpocznie się 10 czerwca 2024 roku o północy na górze Ślęży, a zakończy 14 czerwca o godzinie 4:00 rano na Łysicy w Górach Świętokrzyskich. Trasa przebiega przez pasma Sudetów, Beskidu, Tatr, Gorców, Beskidu Niskiego i Bieszczad.

„100 godzin, 28 szczytów, 2 śmiałków i 1 cel: operacja dla Nikosia. Trzymajcie kciuki i wpłacajcie datki” – prosi czytelny oków Faktów Oświęcim Michał Łygan.

Zbiórka na rzecz Nikosia prowadzona jest na platformie siepomaga. Każda złotówka ma znaczenie i może przybliżyć Nikosia do lepszego życia.

W filmiku dostępnym na stronie zbiórki, Michał Łygan zachęca do wpłat oraz dołączenia do akcji. 

„Dołącz do nas i pomóż Nikosiowi w walce o lepszą przyszłość,” apeluje Michał. Każdy, kto chce pomóc, może stać się darczyńcą lub pomóc w nagłośnieniu wydarzenia. 

 

 

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzekając na Civilization 7, zagraj w „szóstkę”. Znakomita strategia dostępna jest na Steam za 12,89 zł
Następny artykułWypadek z udziałem tramwaju, są poszkodowani