A A+ A++

160 mikrodotacji w wysokości od 2000 do 6000 złotych. Wartość konkursu to blisko 920 000 zł!

Jakie projekty mają szansę na uzyskanie dofinansowania?

NOWOŚĆ: W tym roku projekty będzie można składać w ramach dwóch ścieżek: „inicjatywy oddolne” oraz „rozwój organizacji”. Grupy, które będą chciały składać projekty o charakterze samopomocowym, będą mogły to zrobić w ramach ścieżki „inicjatywy oddolne”.

DWIE ŚCIEŻKI KONKURSOWE

  • INICJATYWY ODDOLNE

Projekty mieszczące się w sferze pożytku publicznego, które inicjują wspólne przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego w lokalnych społecznościach. Projekty w tej kategorii mogą składać grupy nieformalne lub młode organizacje pozarządowe.

Eksperci oceniający wnioski będą zwracać uwagę na cztery główne obszary, takie jak: zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, forma projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność.

NOWOŚĆ: W ramach ścieżki „inicjatywy oddolne” będzie można uzyskać dodatkowe punkty za:

  • angażowanie w działania osoby z mniejszości etnicznych i/lub narodowych
  • współpracę z ciałami dialogu społecznego (np. z radą pożytku, radą seniorów, radą młodzieżową itp.).
  •  ROZWÓJ ORGANIZACJI

Projekty, których celem jest rozwój młodych organizacji (NOWOŚĆ: za młodą organizację uznajemy taką, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku – 7 lipca 2016) – m.in. fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych oraz ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich.

Wśród dofinansowanych działań znaleźć się mogą m.in. zakup sprzętu biurowego, sprzętu związanego z merytorycznym obszarem działań organizacji, koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych i usługowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną, poszerzenie zakresu świadczonych usług.

Projekty we wszystkich ścieżkach będą oceniane dwuetapowo:

I etap – ocena fiszki projektowej złożonej poprzez generator wniosków na stronie www.mazowszeloklanie.pl.

II etap (dla zakwalifikowanych) – prezentacja projektu przed komisją oceniającą. W tym roku, z uwagi na konieczność skrócenia etapu komisje będą miały formę online i odbędą się za pośrednictwem komunikatora wideo Google Meet.

Wnioski przyjmowane są do 2 sierpnia 2021 roku do godz. 10.00

Wszystkie ważne informacje i dotyczące konkursu wraz z wnioskami znajdziecie Państwo na stronie https://mazowszelokalnie.pl/mazowsze-lokalnie-2021/

***

Program Mazowsze Lokalnie organizowany jest przez partnerstwo czterech organizacji: Stowarzyszenie Europa i My, Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie SOKiAL. Konkurs dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2021-2030 oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

 

Więcej informacji z Mazowsza

Komentarze

komentarzy

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMalta's government must bear responsibility for journalist's assassination, inquiry finds
Następny artykułSrebrne medale tyczkarki z Kielc i biegaczki z Połańca w mistrzostwach Polski