A A+ A++

30 czerwca br. zakończy się wsparcie finansowe dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.

Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa wprowadziła zmiany w formie i zakresie wsparcia uchodźców.

Dotychczas, mieszkańcy Zielonki, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy, mogli ubiegać się o dofinansowanie ich pobytu. Świadczenie z tytułu wyżywienia i zakwaterowania wynosiło do 40 zł na dzień za osobę, na okres maksymalnie 120 dni.

Realizacja tego świadzcenia dobiega końca. Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miasta Zielonka tylko do końca lipca. Będą one rozpatrywane na dotychczasowych warunkach, a świadczenie zostanie wypłacone za okres do 30 czerwca br.

Nowe zasady wsparcia:

Od lipca br. obywatele Ukrainy, którzy nadal będą potrzebowali schronienia lub innego wsparcia, powinni zgłaszać się do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (nr tel. całodobowej infolinii – 987), które udzieli im pomocy, wskazując wolne miejsce w obiekcie zbiorowego zakwaterowania. Nowe przepisy likwidują też jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł, wypłacane jednorazowo ukraińskim uchodźcom przybywającym do Polski.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKobyłka – informacja w sprawie ulicy Dojazdowej
Następny artykułОпределились все участники плей-офф Евро-2024