Powracająca po dwudziestu latach do europejskich pucharów Pogoń Szczecin zakończyła rywalizację po pierwszym dwumeczu. Portowcy ulegli NK Osijek 0:1, choć po zeszłotygodniowym starciu w Szczecinie (0:0) nastroje w obozie Portowców były bardzo dobre.

Dużą wiarę w swoją drużynę mieli także szczecińscy kibice. Pomimo tego, że formalnie w meczach drugiej i trzeciej rundy eliminacyjnej na trybunach nie może być fanów gości, w Osijeku zjawiło się około 300 sympatyków Pogoni.

Od pierwszych minut głośno wspierali drużynę – podobnie zresztą jak kibice gospodarzy. Na atmosferę nie można więc było narzekać. Na boiskowe emocje – już trochę bardziej. Obie drużyny grały dość zachowawczo i nie decydowały się na podjęcie ryzyka.

NK Osijek – Pogoń Szczecin: Zlatko Zahović na trybunach

Zamiast składnych akcji, w pierwszej połowie oglądaliśmy sporo ostrych starć. Z opatrunkiem na głowie grał przez chwilę Jean Carlos, a w klatkę piersiową kopnięty został Luka Zahović. Słoweniec ani myślał jednak opuszczać boisko. Miał bowiem dodatkową motywację – na trybunach stadionu w Osijeku zasiadł jego ojciec, przed laty piłkarz między innymi Benfiki Lizbona, Zlatko Zahović.

W 28. minucie blisko było bramki dla gospodarzy. Kiedy Benedikt Zech chciał wybić piłkę, przeszkodził mu Konstantinos Triantafyllopoulos. W konsekwencji futbolówka zamiast polecieć do przodu, odbiła się w bok, wprost pod nogi Ramóna Miéreza. Napastnik wybiegał już sam na sam ze Stipicą, ale kapitalny powrót zaliczył Luis Mata, ratując swoją drużynę.

Tyle szczęścia Portowcy nie mieli w 44. minucie. Prawym skrzydłem zerwał się znany z boisk Ekstraklasy Damjan Bohar, dograł płasko w pole karne, a tam na piłkę czekał dobrze ustawiony László Kleinheisler. Uderzył nisko, przy słupku i pokonał Dante Stipicę.

Druga połowa zaczęła się od kilku nieśmiałych ofensywnych prób szczecinian. … czytaj dalej