A A+ A++

Cykl Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich słynie ze swojego corocznego Koncertu Paschalnego. Wielkanoc to najważniejsze święto całego roku liturgicznego, dlatego Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta wraz z Parafią Miłosierdzia Bożego zaprasza na uroczystą celebrację wielkiego dzieła odkupienia między Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego a Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

Muzyka spośród sztuk ma chyba największą siłę oddziaływania na emocje. Dlatego podczas tegorocznego Koncertu Paschalnego uczestnicy wydarzenia właśnie przez muzykę będą mogli wychwalać Pana. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17:00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Tryumf i radość ze Zmartwychwstania Pańskiego będziemy świętować słuchając wybitnych utworów autorstwa takich kompozytorów jak Johann Sebastian Bach, Ludwik van Beethoven, Georg Friedrich Händel czy Georg Philipp Telemann.

Będą to dzieła w wykonaniu wybitnych artystów: organistki Marii Magdaleny Kaczor, sopranistki Katarzyny Wiwer oraz zespołu kameralnego Gusto non Barbaro w składzie: Wiesław Suruło – flet, Paweł Solecki – fagot i Joanna Solecka – klawesyn.

Organizatorzy podkreślają, że Piękno sztuki pełni rolę ewangelizacyjną w życiu Kościoła. Święty Jan Paweł II w liście do artystów pisał „Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, (Kościół) potrzebuje sztuki.” – odpowiadając na to wezwanie, mówi papież dalej: „artyści, w tym muzycy, są zobowiązani do tego, aby w jak największym stopniu i na jak najbardziej profesjonalnym poziomie wychwalać Boga swoją twórczością”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Organizatorami wydarzenia są: Parafia Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie. Kierownikiem artystycznym – Marek Walczak

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje ”Głos. Tygodnik Nowohucki”.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFrancja: młodzi, którzy proszą o chrzest przypominają średniowiecznych mnichów
Następny artykułTERG S.A. wzmacnia portfel inwestycji we własne obiekty handlowe