A A+ A++

To było dla nas techniczne spotkanie – tak Krystyna Ptok z Komitetu Protestacyjno-strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia oceniła wtorkowe spotkanie z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem. Wiceminister z kolei zapewnia o byciu w dialogu.

Po ok. czterech godzinach zakończyło się we wtorek w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie spotkanie przedstawicieli  Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem.

Obie strony powściągliwie oceniały efekty spotkania, na którym ustalono harmonogram kolejnych rozmów.

– Powiem krótko. To dla nas było techniczne spotkanie – oceniła K.Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Artur Drobniak, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej dodał, że protestujący medycy zaproponowali harmonogram spotkań, który został zaakceptowany.

– To spotkanie to pierwszy krok do wyjścia z impasu i jesteśmy zdeterminowani do dalszych działań. A teraz wracamy do Białego Miasteczka – mówił.

Jak dodał, Komitet liczył, że rząd przyjmie zawarte w postulatach koncepcje Komitetu, ale taka propozycja nie padła.

Z kolei K. Ptok dodała, że ministerstwo nie odpowiedziało na pytanie o sposób w jaki wyliczyło koszty postulatów Komitetu. – Nie mamy odpowiedzi, domagamy się informacji o metodologii wyliczeń – podkreśliła.

Z kolei wiceminister Piotr Bromber, który również wyszedł do dziennikarzy po spotkaniu ocenił, że spotkanie było merytoryczne, a strony pozostają w dialogu.

Jak zapewniał, każda strona mogła zadawać pytania i nie pozostały one bez odpowiedzi.

– Umówiliśmy się na kontynuacje rozmów. To było dobre spotkanie, szukamy kompromisu wymieniliśmy się argumentami, jesteśmy w dialogu – ocenił.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek.

Komitet Protestacyjno – Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia po spotkaniu opublikował także komunikat, w którym nadal deklarują pełną gotowość do rozmów i współpracy, “aby w końcu nastały zmiany na lepsze w publicznej ochronie zdrowia” – przede wszystkim dla Pacjentów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWystawa plenerowa – “”Kultura to ludzie – 75 lat instytucji kultury w Oleśnicy (1946 – 2021)”
Następny artykułTo są najładniejsze budynki w Toruniu. Prestiżowe nagrody rozdane