A A+ A++fot. Michał Szymański


Kolejna reprezentacyjna przyjmująca opuszcza szeregi mistrza Polski. Tym razem na odważny ruch zdecydowała się Monika Fedusio, która w poprzednim sezonie z powodzeniem broniła barw Chemika Police. To już kolejna strata dla zespołu z północy Polski, co nie wątpliwie jest związane z problemami finansowymi borykającymi klub. Nowym wyborem siatkarki mają być Rysice Rzeszów.

czas na nowe wyzwania

Monika Fedusio dołączyła do drużyny z Polic przed minionym sezonem. Po znakomity roku postanowiła opuścić szeregi Grota Budowlanych Łódź i obrać nowy kierunek. W sezonie 2022/23 siatkarka była kapitanem zespołu i jego filarem. Punktem kulminacyjnym sezonu było poprowadzenie Budowlanych do brązowego medalu mistrzostw Polski. Następne sukcesy w karierze to już kadencja w Chemiku. 24-lataka z policzankami sięgnęła po 11. tytuł krajowych mistrzyń w historii klubu oraz zdobyła drugi w swoim CV Superpuchar Polski.

W minionym sezonie siatkarka wystąpiła w 22 spotkaniach, łącznie zdobywając 193 ‘oczka’. W samym ataku Monika Fedusio punktowała 164 razy, grając ze skutecznością nieco ponad 40%. Oprócz tego zawodniczka 10 razy zaserwowała asa oraz 19 punktów dołożyła skuteczną grą w bloku. Dobra dyspozycja przełożyła się naturalnie na docenienie i powołanie do szerokiej kadry Stefana Lavariniego. Przyjmująca pięciokrotnie znalazła się także w drużynie kolejki, a forma z pierwszej części sezonu zaprocentowała nominacją do drużyny marzeń pierwszej rundy sezonu zasadniczego TAURON Ligi.

24-latka opuszczając szeregi Chemika Police dołącza do dużej grupy koleżanek, które również zdecydowały się na to posunięcie. Nowym klubem Fedusio mają być Rysice Rzeszów.

Nie da się ukryć, mistrz Polski zmaga się aktualnie z dużymi problemami. Kilka miesięcy wcześnie informowaliśmy o problemach klubu w związku z wycofaniem się wieloletniego i głównego sponsora tytularnego – Grupa Azoty. Sytuacja klubu wciąż jest niepewna, a zmiany personalne przed kolejną kampanią potężne. W przyszłym roku barw drużyny nie będą bronić m.in. Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, Bruna Honorio czy Xia Ding. Część z tych zawodniczek od wielu lat współpracowała z utytułowanym klubem z Polic.

Zobacz również:

Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2024/2025

źródło: Chemik Police – Facebook

nadesłał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKarol Karski na spotkaniu w Sokółce: miejsce Polski jest w Unii Europejskiej [WIDEO, FOTO]
Następny artykułDębica. Świadkowie wezwali policję do pijanego kierowcy