A A+ A++

Kobieta straciła ponad 270 tysięcy złotych – chciała zainwestować na rynku kryptowalut


Niestety po raz kolejny potwierdziła się zasada, iż inwestycje bez ryzyka, dające ogromne zyski po prostu nie istnieją. Bardzo boleśnie przekonała się o tym 68-letnia mieszkanka powiatu sulęcińskiego. Kobieta planowała zarobić na rynku kryptowalut. Znalazła w Internecie firmę oferującą taką możliwość. Niestety okazało się, że było to oszustwo. Pokrzywdzona łącznie straciła ponad 270 tysięcy złotych. Policjanci z całą mocą ostrzegają przed przestępcami, którzy kłamią, zwodzą i manipulują, grając na emocjach swoich ofiar.

.

Mieszkanka powiatu sulęcińskiego postanowiła poszukać źródła inwestycji w Internecie. Jej uwagę przykuła oferta jednej z firm, dotycząca możliwości zakupu kryptowalut. Zadzwoniła na numer telefonu podany na stronie. Odebrał rzekomy konsultant, który przedstawił kobiecie jak działa giełda. Pierwszym krokiem miało być założenie konta inwestycyjnego. Mężczyzna zaoferował, że może w tym pomóc. Namówił swoją rozmówczynię, aby ta przesłała mu zdjęcie dowodu osobistego, co też zrobiła.

Gdy konto było aktywne, konsultant poinstruował aby 68-latka kliknęła w przesłany link i zainstalowała na swoim komputerze program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu. Jak tłumaczył, dzięki temu będzie mógł na bieżąco czuwać nad finansami klientki. Niestety, po tym fakcie historia potoczyła się w sposób, który już bardzo dobrze znamy. Mieszkanka powiatu sulęcińskiego przez kilka miesięcy wpłacała różne kwoty środków. Jej czujność została uśpiona faktem, iż co jakiś czas na jej koncie pojawiały się „zyski”. Oczywiście doradca finansowy namawiał kobietę, aby nie wybierała środków i dalej inwestowała. W taki sposób 68-latka straciła łącznie ponad 270 tysięcy złotych.

Szanowni Państwo, przedstawiane przez nas sytuacje mają jeden cel – uświadomić czytelnikom w jaki sposób działają oszuści i przestrzec kolejne osoby przed staniem się ofiarą przestępstwa. Dane z dowodu osobistego winny być chronione w sposób szczególny, a klikanie w jakiekolwiek linki to ogromne ryzyko. Przestrzegamy także przed inwestycjami dającymi niebagatelny zysk w krótkim czasie, bez żadnego ryzyka – takie po prostu nie istnieją!

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЧому кабачки швидко псуються: названо помилки у зберіганні овочів
Następny artykułLiudmila Samsonova kontra Beatriz Haddad Maia | Ćwierćfinał w Strasburgu 2024 | Najważniejsze momenty meczu WTA