Erling Haaland w tej kolejce Bundesligi nie strzelił (Borussia przegrała 1:2 z FC Koeln), ale Robert Lewandowski już tak. Polak trafił w doliczonym czasie do pierwszej połowy meczu z VfB Stuttgart. Ale mógł też trafić wcześniej – już w 3. minucie, kiedy uderzył w słupek. Bayern w sobotę, choć przegrywał 0:1 ze Stuttgartem, wygrał 3:1. A straty odrobił jeszcze przed przerwą, kiedy najpierw trafił Kingsley Coman (38. minuta), a potem właśnie Lewandowski (w 87. minucie wynik meczu ustalił rezerwowy Douglas Costa).

Lewandowski wyprowadził Bayern na prowadzenie, ale nie tylko dlatego to był świetny mecz

Bayern najpierw stracił gola, a potem sam strzelił trzy

Lewandowski w sobotę strzelił pięknego gola. Już 12. w tym sezonie Bundesligi, a doliczając Ligę Mistrzów – 15. A Bayern dzięki wygranej ze Stuttgartem utrzymał dwa punkty przewagi nad RB Lipsk, z którym zagra w następnej kolejce (5 grudnia, 18.30). Wcześniej, bo już we wtorek, zmierzy się z Atletico Madryt w LM, gdzie drużyna Hansiego Flicka jest już pewna awansu do fazy pucharowej. Po czterech meczach w grupie ma komplet punktów (12).

Robert Lewandowski strzela gola w meczu VfB Stuttgart - Bayern MonachiumCo za gol Lewandowskiego! Walnął jak z armaty [WIDEO]