KS Skarbimierz zanotował pierwsze w historii klubu zwycięstwo w klasie okręgowej. Stało się to w środowej (18 sierpnia) 2. kolejce rozgrywek, w której inna nasza drużyna, Olimpia Lewin Brzeski, poniosła pierwszą w sezonie porażkę i wciąż pozostaje bez wygranej.

W 48. minucie KS Skarbimierz prowadził już 3-1, chociaż sam zdobył tylko jednego gola. Wynik już po kilkudziesięciu sekundach gry otworzyło samobójcze trafienie Adama Dudarewicza z Unii, a w 11. minucie wyrównał Mariusz Spałek. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzom przywrócił Kacper Zarucki i było 2-1.

3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Roman Wacławczyk został kolejnym piłkarzem Unii, który skierował piłkę do własnej bramki. Od tamtej chwili kibice spod Brzegu zobaczyli jeszcze trzy inne trafienia. W 73. i 77. minucie bramkarza gości pokonali Patryk Wasylik i Sebastian Kowalik, dzięki czemu było już 5-1. Natomiast w 87. minucie wynik na 5-2 ustalił Łukasz Tymich.

– Trzy punkty bardzo cieszą, szczególnie, że jesteśmy beniaminkiem. Mogliśmy wygrać wyżej, bo mieliśmy kilka okazji więcej, ale ale niestety wciąż brakuje nam spokoju i cierpliwości, dopiero uczymy się tej ligi – ocenił Tomasz Kamiński, trener KS-u Skarbimierz. – Mam nadzieję, że w kolejnych meczach nasza skuteczność będzie jeszcze lepsza niż dziś. Jeśli zaś chodzi o rywala, to dobrze rozgrywał, ale stwarzał mało sytuacji. Jednak mimo naszego wysokiego prowadzenie nie poddał się i w końcówce mógł zdobyć więcej goli niż jednego.

Gorzej w ostatniej kolejce poradziła sobie Olimpia Lewin Brzeski, która do przerwy przegrywała ze Startem Jełowa 0-2. Gole dla gości z gminy Łubniany w powiecie opolskim zdobyli Norbert Poznański i Igor Babanskykh. Tuż po przerwie Babanskykh dołożył jeszcze jedno trafienie i wynik 3-0 utrzymał się już do końca spotkania. Tym samym Olimpia pozostaje bez zwycięstwa w nowym sezonie, a jedyne, co ma na koncie, to punkt za sobotni remis w Kuniowie (4-4).

Równolegle do tych dwóch spotkań odbyło się też siedem innych: Motor Praszka – 1. FC Chronstau-Chrząstowice 0-1, LZS Ligota Turawska – LZS Kuniów 1-2, Start Namysłów – Iprime Bogacica 0-2, Śląsk Łubniany – Piomar Tarnów-Przywory 3-1, Naprzód Jemielnica – Rajfel Krasiejów 1-2, LZS Mechnice – Żubry Smarchowice Śląskie 1-1 oraz Orzeł Źlinice – Sokoły Bierdzany 1-1.

Na razie sprawdzają się przewidywania sprzed startu sezonu. Kto mówił, że beniaminek z Bogacicy może okazać się czarnym koniem tegorocznej edycji „okręgówki”, ten miał rację. Po dwóch kolejkach Iprime jest liderem. Wysoko notowane są też Start Jełowa (2.), Śląsk Łubniany (3.) i LZS Mechnice (4.), które wiosną grały w grupie mistrzowskiej. KS Skarbimierz zajmuje zaś 7. miejsce, a Olimpia Lewin Brzeski 14.

Najbliższa kolejka klasy okręgowej odbędzie się w nachodzący weekend, ale żadna z naszych drużyn nie zagra wtedy u siebie. W sobotę (21 sierpnia) o godz. 17.00 odbędzie się mecz 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Olimpia Lewin Brzeski, a dzień później o tej samej porze zostanie rozegrane starcie Sokoły Bierdzany – KS Skarbimierz.