A A+ A++

​Tematem przewodnim dzisiejszego testu będzie zestaw pamięci RAM Kingston FURY Beast RGB o pojemności 2×8 GB i parametrach 3600 MHz CL 17.

To przedstawiciel nowej serii, której powstanie jest ściśle związane z wydarzeniami z końca lutego bieżącego roku. Wtedy to gamingowa marka Kingstona, czyli HyperX, została sprzedana HP, ale z wyłączeniem segmentu półprzewodników. Oznacza to, że pamięć RAM, dyski SSD, pendrive’y i karty pamięci pozostały w ręku producenta, którym się dziś zajmujemy, przy czym człon HyperX musiał zniknąć z nazw produktów. I tak seria HyperX FURY została przemianowana na Kingston FURY Beast, zaś HyperX Predator to teraz Kingston FURY Renegade. Zobaczmy, czy poza oznaczeniami zmieniło się coś jeszcze.

Od strony wizualnej różnice między HyperX FURY a Kingston FURY Beast ograniczają się do innych napisów na radiatorach – ich kształt oraz kolor pozostały bez zmian. Tak jak poprzednio, zestawy występują bez podświetlenia oraz z wielobarwną iluminacją (dopisek RGB), wykorzystującą opatentowaną technikę synchronizacji Infrared Sync, dzięki czemu wzory świetlne są takie same na wszystkich modułach bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Dostępne zegary to 2666 MHz, 3000 MHz, 3200 MHz, 3600 MHz oraz 3733 MHz, natomiast pojemności pojedynczego modułu mogą być następujące: 4 GB (tylko bez RGB dla 2666/3200 MHz), 8 GB, 16 GB lub 32 GB (do 3600 MHz). Każdy z wariantów można nabyć samodzielnie albo w parach (Dual Channel) lub czwórkach (Quad Channel). Innymi słowy, na papierze nowa oferta to kalka poprzedniej rodziny, z symbolicznymi zmianami z uwagi na wykorzystanie innych kości do produkcji.

Budowa recenzowanych modułów RAM

Moduły z serii Kingston FURY Beast RGB mają tylko jeden wariant wizualny, z anodowanymi na czarno radiatorami. Na tych ostatnich z jednej strony znajduje się logo i napisy informujące, do jakiej rodziny należą moduły oraz jaki standard reprezentują (DDR4), a z drugiej producent umieścił naklejkę z oznaczeniem modelu, numerem seryjnym i fabrycznym napięciem. Całkowita wysokość wraz z radiatorem to 42 mm, natomiast zintegrowane podświetlenie LED, zgodnie z wcześniejszą informacją, może się pochwalić unikalną techniką synchronizacji i pełnym RGB. Kości wykorzystane do produkcji to jednostronne Hynix DJR (potocznie nazywane “Hynix D-Die” albo po prostu “D-Die”). W SPD zaszyto następujący profil XMP: DDR4-3600 CL 17-21-21-39 @ 1,35 V.

Wydajność w grach

Ponieważ testowany zestaw pamięci RAM ma identyczne parametry fabryczne jak poprzednik z linii HyperX FURY RGB, oferowana wydajność jest identyczna. Rezultaty te plasują Kingston FURY Beast RGB mniej więcej w środku stawki w gronie przystępnych cenowo modułów o taktowaniu 3600 MHz (ok. 1% przewagi nad Patriot Viper 4 Blackout i Viper Steel oraz ~2% straty do Crucial Ballistix).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEstonia. Alar Karis był jedynym kandydatem w wyborach prezydenckich. Nie otrzymał wymaganej większości
Następny artykułCzarnek: Przewiduję, że dzieci wrócą do szkół na cały rok