A A+ A++

Marek Pilichowski, były dyrektor MPO, został nowym dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim. W ostatnich wyborach samorządowych kandydował na radnego z listy Koalicji Obywatelskiej.

Konkurs na stanowisko dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska UM został ogłoszony w związku z rezygnacją z pracy w urzędzie dotychczasowej dyrektor. Z naszych informacji wynika, że opuściła Elbląg z powodów rodzinnych.

– Konkurs został ogłoszony 4 grudnia w Biuletynie Informacji Publicznej. Oferty można było składać od 7 do 16 grudnia. Wpłynęło pięć ofert, z czego dwie spełniały wymagania formalne – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Jedną z ofert złożył 47-letni Marek Pilichowski, który w 2018 roku kandydował do Rady Miejskiej z listy Koalicji Obywatelskiej, zdobywając 283 glosy (mandatu nie otrzymał). I to jego kandydaturę zarekomendowała komisja konkursowa prezydentowi. 19 stycznia nowy dyrektor rozpoczął pracę.

Marek Pilichowski ma wykształcenie prawnicze, pracował już w samorządzie. W latach 2012-2014 był dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, powołanym na to stanowisko za prezydentury Grzegorza Nowaczyka. Został odwołany już za prezydentury Jerzego Wilka bez zachowania terminu wypowiedzenia, ale sąd – do którego się odwołał – uznał, że było to niezgodne z prawem i otrzymał odszkodowanie.

W 2014 roku Marek Pilichowski został zatrudniony jako zastępca dyrektora w Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie, gdzie pracował do grudnia 2017 roku, następnie przeszedł do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie na stanowisko starszego inspektora ds. wdrożenia przepisów ustawy „Prawo wodne”. W ostatnim czasie współpracował z jedną z elbląskich agencji nieruchomości.

Marek Pilichowski nie chciał odpowiadać na nasze pytania w sprawie rekrutacji, odsyłając nas do rzecznika prasowego prezydenta Elbląga.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZamknięcie ul. Siemieńskiego elektryzuje rzeszowian. Wiemy, gdzie będą tymczasowe przystanki
Następny artykułJak PiS ze skrajną prawicą wykorzystało historię Polaka w śpiączce i tragedię jego rodziny