A A+ A++

Kontrole trzeźwości przynoszą skutek w postaci eliminowania z dróg nietrzeźwych kierowców. Wczoraj podczas takiej akcji policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie zatrzymali dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Jeden z nich kierował samochodem, a drugi rowerem. Obaj mieli prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek kierowca auta osobowego nie posiadał uprawnień do kierowania. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pomimo licznych kampanii edukacyjnych, a także wprowadzenia surowszych kar dla kierujących po alkoholu, liczba zatrzymywanych w całym kraju pijanych kierowców nadal jest zbyt wysoka. Wczoraj (2.04) policjanci prowadzili kontrole kierowców w ramach akcji „Trzeźwość”. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Przed godz. 15 w Żelechowie na ulicy Piłsudskiego przeprowadzili kontrolę forda. W jej trakcie okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 45-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Oprócz tego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę, a pojazd przekazali współwłaścicielowi. Około godz. 17:30 w Starym Goniwilku ci sami funkcjonariusze zauważyli rowerzystę, który nie mógł utrzymać toru jazdy. Okazało się, że przyczyną był alkohol. 29-latek miał w organizmie prawie 3 promile.

Przypominamy, że według Kodeksu Karnego osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd zarówno w ruchu lądowym, wodnym, jak i powietrznym, może zostać pozbawiona wolności na okres do 3 lat. Kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny. Kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 2,5 tysiąca zł.

KPP Garwolin

fot. arch.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRusza rozbudowa ul. Zielonej w Rzezawie. Koszt prac to ok. 4,5 mln zł – ZDJĘCIA
Następny artykułZbroja husarska w Mikułowicach. Niecodziennie znalezisko