Niepokoiło, że drużyna z Sulęcina już dawno z ligowego meczu nie wyszarpała choćby dwóch setów, czyli jednego punktu. – Nasza gra wygląda jednak dobrze, na najważniejsze mecze w sezonie będziemy gotowi – słyszeliśmy od trenera Olimpii Tomasza Kowalskiego. Jakby tymi dobrymi słowami starał się uspokajać i ładować zespół. Dawać mu wiarę, że nasze zdobycze punktowe na miarę utrzymania jeszcze w tym sezonie przyjdą.

To niemożliwe, abyśmy cokolwiek oddali siatkarzom z Jaworzna, gdzie obecnie gra gorzowski wychowanek, środkowy Maciej Polański. Pierwszy set potwierdził przewidywania. Olimpia wygrywa do 18. Już zaczęliśmy układać sobie tytuł mówiący o tym, że pierwszy ważny krok do pozostania na zapleczu PlusLigi właśnie zrobiliśmy, i spoglądaliśmy w tabelę, co zmienią te trzy punkty dla Sulęcina.

Dalej to jest jakiś koszmar, bo na koniec nie mamy żadnej zdobyczy. W drugim secie prowadzimy 23:21 i za chwilę 24:22, ale nie potrafimy postawić kropki nad i. Goście doprowadzają do wyrównania, a partię kończy dwoma asami serwisowymi rozgrywający Jaworzna Oskar Wojtaszkiewicz.

I wszystko po stronie gospodarzy się sypie. Przegrywamy także dwa kolejne sety. – Żal, ale nie możemy tego rozpamiętywać, tylko grać dalej. Ciągle mamy pięć meczów i 15 punktów do zdobycia – trener Kowalski dalej wierzy. Oby miał nosa i rację.

Kolejna część walki o utrzymanie już w najbliższą sobotę, 6 marca. Sulęcinianie zagrają z Krispolem we Wrześni, który właśnie ugrał duży punkt na boisku znacznie wyżej notowanego Wrocławia.

Po dzisiejszej porażce Olimpii z Jaworznem spokojnie można o tym spotkaniu mówić: o wszystko, kluczowe. Czy nasi siatkarze wreszcie się podniosą, ruszą do przodu i obronią jedyne miejsce w I lidze dla województwa lubuskiego? Przed wyjazdem do Wrześni ciągle jesteśmy tuż nad strefą spadkową…

OLIMPIA SULĘCIN – MCKIS JAWORZNO 1:3

SETY: 25:18, 24:26, 21:25, 23:25.

OLIMPIA: Kordysz, Siwczyk, Turek, Paszkowski, Zimoń, Maluchnik, Sas (libero) oraz Trojański, Jurant, Tomczak, Sawerwain.

WYNIKI Z 25. KOLEJKI

OLIMPIA SULĘCIN – MCKiS Jaworzno 1:3, BAS Białystok – Mickiewicz Kluczbork 1:3, Norwid Częstochowa – Visła Bydgoszcz 2:3, KPS Siedlce – Avia Świdnik 1:3, AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 0:3, Gwardia Wrocław – Krispol Września 3:2, BBTS Bielsko-Biała – Lechia Tomaszów Maz. 3:0.

• 15. MCKiS Jaworzno 23 8 19:65

Po fazie zasadniczej drużyny z miejsc od 1. do 8. zagrają w play-off o mistrzostwo Tauron 1. Ligi. Pierwszy lub drugi zespół w klasyfikacji końcowej, jeśli spełni wymogi licencyjne, zostanie dopuszczony do udziału w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2021/2022. Ekipy z miejsc od 9. do 12. po sezonie zasadniczym kończą rozgrywki. Drużyny z miejsc od 13. do 15. kończą rywalizację i tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2021/2022.