A A+ A++
Od wielu miesięcy nie działają tablice w centrum przesiadkowym. ZTM otrzymuje skargi, miasto umywa ręce, a pasażerowie nadal nie mogą sprawdzić kiedy przyjedzie tramwaj czy autobus.

W połowie maja mieszkańcy i pasażerowie komunikacji miejskiej zauważyli, że po długim czasie wymieniono niedziałające tablice świetlne w centrum przesiadkowym w Ligocie. Te zainstalowane przez miasto zastąpiły ZTM-owskie. Od wielu miesięcy tablice MZUiM-u nie wyświetlały informacji o odjazdach autobusów. Jak informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego, zostały zastąpione z powodu awarii mechanicznej.

Jednak nadal taki sam problem występuje w położonym niedaleko centrum przesiadkowym Brynów. Od września 2023 roku pasażer nie może sprawdzić, w jakim czasie przyjedzie autobus czy tramwaj. – Otrzymujemy kilka pism miesięcznie dotyczących niesprawnych tablic na CP Brynów – mówi Wawrzaszek. ZTM odsyła pasażerów i nas do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. – Kluczową rolę w tej sprawie odgrywa firma MPTechnology – wykonawca tablic, z którym umowę ma MZUiM Katowice. Aby tablice podłączyć do naszego nowego systemu, trzeba dokonać ich rekonfiguracji – wyjaśnia rzecznik prasowy ZTM.

MZUiM informuje, że same urządzenia są sprawne technicznie. Jednak od momentu przejścia z systemu ŚKUP na Transport GZM nie ma połączenia z tablicami. – Problemem jest brak przesyłu danych na tablice spowodowany zmianą systemu przez GZM – mówi Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej w imieniu MZUiM.

Na razie nie ma planów wymiany tablic, jak na CP Ligota. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia prowadzi rozmowy z MZUiM w celu uruchomienia systemu. Jednak nadal nie wiadomo, kiedy oprogramowanie urządzeń zostanie dostosowane do obsługi systemu SDIP II, który Metropolia wdrożyła za ponad 30 mln złotych. Przypomnijmy, że budowa CP Brynów kosztowała prawie 90 mln złotych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWręczono odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Gminie Lubsza
Następny artykułZłodziej został rozpoznany po plecaku, który ukradł dzień wcześniej