A A+ A++

Zmiana operatora z zachowaniem numeru jest naprawdę prosta, a wszystko możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Jak przenieść numer do innej sieci? Ile to trwa? Czym różni się przeniesienie numeru na kartę i na abonament? Kiedy można zmienić operatora? Wyjaśniamy!

Przeniesienie numeru na kartę i na abonament: kiedy można przenieść numer do innej sieci?

Zgodnie z prawem możesz zmienić operatora na innego w dowolnym momencie, a samo przeniesienie numeru nic Cię nie kosztuje. Jeśli masz jednak telefon na abonament z umową na czas określony, Twój dotychczasowy operator może naliczyć karę, gdy zrezygnujesz z jego usług przed końcem umowy (zwykle będzie ona równa sumie pozostałych opłat abonamentowych).

W takiej sytuacji bardziej opłaca się więc wybrać termin przeniesienia numeru na dzień, w którym wygasa obecna umowa. Przy umowie na czas nieokreślony, najlepszy będzie koniec okresu wypowiedzenia, ale nawet, jeżeli wybierzesz wcześniejszy termin, to w najgorszym razie płacisz za obie usługi – nową i obecną – przez mniej więcej miesiąc. Przy przeniesieniu numeru na kartę warto pamiętać jedynie, że środki na karcie, których nie wykorzystasz do dnia zmiany operatora, przepadną.

Jak przenieść numer do innej sieci i ile trwa przeniesienie numeru?

Procedura przeniesienia numeru na kartę i na abonament wygląda praktycznie tak samo. Wszystkie formalności załatwiasz z nowym operatorem, a ten przekazuje informację Twojemu obecnemu dostawcy.

Zmianę często możesz zlecić na różne sposoby: osobiście w salonie operatora, telefonicznie lub przez internet. W każdym przypadku podajesz numer telefonu i wybierasz ofertę, z której chcesz korzystać, a następnie wpisujesz na stronie lub podajesz konsultantowi kod weryfikacyjny otrzymany SMS-em (potwierdza, że jesteś użytkownikiem danego numeru). Później wypełniasz wniosek o przeniesienie numeru i określasz datę migracji. Co ważne, dane osobowe, które podajesz we wniosku, muszą być identyczne, jak te, które ma dotychczasowy operator.

Cały proces zmiany operatora trwa zwykle kilka dni roboczych, ale dla pewności warto złożyć wniosek na około 2 tygodnie przed planowaną datą przeniesienia numeru. Z reguły procedura trwa nieco krócej, gdy odwiedzasz salon operatora. Podpisujesz wtedy umowę na miejscu i odbierasz nową kartę SIM, a przy zamówieniu telefonicznym lub przez internet dostarcza Ci je kurier.

Czasami jednak zmiana operatora przez internet będzie niemal równie szybka, co w salonie, a za to znacznie wygodniejsza. Przykładem może być przeniesienie numeru do nju mobile w ofercie z aplikacją, która nie wymaga podpisywania papierowej umowy. W zamian potwierdzasz tożsamość poprzez logowanie do swojego banku lub zdjęcie dokumentu tożsamości i selfie.

W nju mobile przeniesienie numeru jest bardzo proste, a nowa oferta ma wiele zalet

Nowa oferta nju komórkowy działa przez aplikację mobilną lub przez stronę nju.pl, gdzie szybko i wygodnie załatwiasz wszystkie formalności i zarządzasz kontem. Przeniesienie numeru również zlecasz więc przez stronę lub aplikację, które krok po kroku podpowiedzą Ci, jak skorzystać z usług nju i zmienić operatora (spoiler: to bardzo łatwe!).

Gdy już złożysz wniosek o przeniesienie numeru, w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych kurier dostarczy Ci nową kartę SIM. Potem tylko aktywujesz kartę w aplikacji lub na stronie nju oraz wybierasz metodę płatności (podpięta karta płatnicza lub BLIK/płatności online).

Czym jeszcze wyróżnia się nju komórkowy? Usługa działa w modelu subskrypcyjnym – możesz z niej zrezygnować w każdej chwili, bez okresu wypowiedzenia.

Za jedyne 29 zł/miesiąc masz też:

  • dostęp do sieci 5G;
  • 20 GB na start, a po pół roku 40 GB, po roku 50 GB i po 2 latach 60 GB miesięcznie;
  • nielimitowane rozmowy oraz wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu w UE.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTwórcy Augustowszczyzny nagrodzeni stypendiami marszałka
Następny artykuł“Może jest w tym trochę przesady, ale stworzyliśmy w Polsce gamingowe Hollywood”