A A+ A++

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze na terenie powiatu zgorzeleckiego i innych miejscowości na Dolnym Śląsku, służby zatrzymały 8 osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa zajmowała się obrotem papierosami oraz tytoniem bez polskich znaków akcyzy.

Wspólne działania łódzkiej i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu (SG), zgorzeleckiej Policji oraz Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze doprowadziły do aresztowania 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Grupa wprowadzała do obrotu papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy.
Jej działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty ponad 7 mln zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, SG i Policji podczas działań wykryli nielegalne papierosy różnych marek oraz tytoń. Zabezpieczyli także substancje psychotropowe prawie 1 kg metamfetaminy, tabletki ekstazy, kokainę oraz 6 kg tabletek, które zawierały pseudoefedrynę.

Służby zatrzymały mienie podejrzanych – gotówkę, pojazdy oraz inne przedmioty o wartości około 1 mln 150 tys. zł.

8 osób zatrzymanych z zarzutami

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym 3 osoby usłyszały zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono również zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Wobec 5 podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego od 15 tys. zł do 50 tys. zł., dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Podejrzani to mężczyźni w wieku od 24 do 43 lat. Część z nich była w przeszłości karana za podobne przestępstwa.

Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Podsumowanie akcji

Działalność grupy przestępczej mogła narazić Skarb Państwa na straty ponad 7 mln zł z tytułu podatku VAT i akcyzy.

W realizacji uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej i łódzkiej KAS, Placówki SG w Zgorzelcu oraz zgorzeleckiej Policji. Czynności były realizowane również na terenie Niemiec przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Dreźnie.
 

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Jan @ 14:03, 05.07.2024r.
IP: *

Tytoń zapewne pochodzenia białorusko-rosyjskiego pomimo “szczelnie” dla handlu “zamkniętych” granic?

mieszkańcy @ 15:16, 05.07.2024r.
IP: *.*.206.62

Funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zapraszamy ma ryneczek Witaminka w Łasku , celem weryfikacji czy aby brak ewidencjonowania prowadzonej tam sprzedaży przy użyciu obowiązkowych kas fiskalnych, nie naraża Skarbu Państwa na straty.
Miejscowe organy nie widzą lub z nieznanych mieszkańcom powodów nie chcą tego zobaczyć.

Andrzej @ 16:24, 05.07.2024r.
IP: *

mieszkańcy. ORMO zaczyna pracować.

Celina @ 16:47, 05.07.2024r.
IP: *.*.168.49

Proszę mi przypomnieć które z ugrupowań politycznych było oskarżone o dzielenie społeczeństwa polskiego?
Ja dołączę postulat do pani burmistrz o zapewnienie dostępu do wody dla naszych szanownych Handlowców, zainstalowanie hydrantu wraz z kratką kanalizacyjną. Mieszkańcy informują także o katastrofalnym stanie toalety miejskiej przy ryneczku Witaminka. Niby to drobne sprawy ale tak wyraziste i ukazujące relację władz miasta do obywateli.

my mieszkańcy @ 17:09, 05.07.2024r.
IP: *.*.206.14

My mieszkańcy zgadzamy się z Celiną, toaleta jest w stanie katastrofalnym, brak oczywiście darmowego hydrantu to skandal !!!! a gdzie jest takie prawo że na ryneczku ma być darmowy hydrant czy darmowa toaleta dla handlarzy.
Szanowna Państwo Włodarze naszego miasta my obywatele proponujemy: najlepiej z podatków które płacą handlarze na ryneczku zakupmy nową toaletę za kilkaset tys zł , zabrońmy mieszkańcom korzystać z niej, pozostawmy ją tylko handlarzom, zainstalujmy hydrant na każdym stanowisku handlowym, a gdyby okazało się za handlarze nie wnoszą jednak nic do kasy miasta z racji płacenia podatków to my mieszkańcy Łasku zasponsorujemy to tym biednym małym przedsiębiorcą z ryneczku.np kosztem zamknięcia z jednego przedszkola …
Celina to już swoją roszczeniowością wzbija się na szczyty bezczelności !

Ewka @ 19:05, 05.07.2024r.
IP: *

Celina napraw dach na Witamince bo jak deszcz pada to towar jest zalany i straty ogromne ile pism było do byłej Rady kierowane i nic a myślę, że przyczyniłas się do budowy tego paszkwila bo to za waszych rządów budowano ten cud techniki opracuj strategię naprawy może błyśniesz

Do Ewka @ 19:27, 05.07.2024r.
IP: *.*.6.175

Ewka czy ty rozumiesz pojęcie -paszkwila 😀 . Zrobiłaś mi dzisiaj wieczór 😀

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGMINA BRZOZÓW. Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Informacja
Następny artykułOBRADY IV SESJI RADY MIASTA SEJNY