A A+ A++

Karolina Muchova wróciła do pełni zdrowia i jest gotowa do gry, ale jeszcze kilka miesięcy temu czeska gwiazda tenisa miała trudności z prawidłowym funkcjonowaniem po operacji nadgarstka, która sprawiła, że miała trudności z wykonywaniem podstawowych czynności, takich jak mycie zębów czy ubieranie się.

Po miesiącach odczuwania bólu i dyskomfortu nadgarstka, które po prostu nie ustępowały, Muchova nie miała innego wyjścia, jak tylko poddać się nożowi w lutym.

Po operacji prawa ręka Muchovej była w gipsie przez kilka tygodni i nie tylko nie była w stanie trenować, ale także miała trudności z wykonywaniem podstawowych czynności. Zastanawiając się nad tym teraz, 27-letnia Czeszka przyznaje, że były chwile, kiedy śmiała się ze swojej sytuacji, ale były też momenty „nieśmieszne”.

„Miałam sześć tygodni, jak pełne owinięcie barku, więc nie mogłam nim ruszać w żaden sposób, a potem miałam jeszcze trzy do czterech tygodni, aż do samego łokcia”? Muchova powiedziała Express-Sport.

W sumie było to około 10 tygodni, nie mogłam dotknąć [rakiety]. Nie mogłam umyć zębów ani założyć koszulki. To był zabawny, nie zabawny czas. Wtedy nie mogłam, więc na pewno miałam dwa, dwa i pół miesiąca bez rakiety”

Muchova: Było trochę wstydu, ale…

Po tym, jak najwyraźniej zmagała się z bólem nadgarstka podczas półfinału US Open 2023 przegranego z Coco Gauff, Muchova zrobiła sobie przerwę, aby spróbować wyleczyć się z kontuzji nadgarstka. Ale po tym, jak jej prawa ręka została przywiązana na sześć tygodni i próbowała powrócić w lutym, wystarczył jeden trudny ruch nadgarstka, aby wicemistrzyni French Open 2023 zdała sobie sprawę, że jej problem nadal istnieje. Wtedy właśnie podjęto ostateczną decyzję.

To niestety zabrało mi trochę czasu, ale nikt nie wiedział, nikt nie mógł od razu powiedzieć o operacji . Więc było mi trochę wstyd, że straciłam kilka miesięcy, ale kiedy pojechaliśmy do Dubaju, aby spróbować swoich sił w turnieju, uderzyłam jeden spóźniony forehand i w tym momencie pomyślałam: Ok, to było naprawdę bolesne. I [to był] okropny moment, w którym pomyślałem: Ok, teraz na pewno potrzebuję operacji. Więc wróciłam do Czech i zrobiłam operację? Powiedziała Muchova.

Chociaż kontuzje nie są Muchovej obce, zaczęła się coraz bardziej niepokoić, gdy jej nadgarstek nie regenerował się zgodnie z oczekiwaniami. Potem doszło do operacji i wtedy Czeszka zaczęła mieć pewne wątpliwości i obawy, wiedząc, że urazy nadgarstka zmieniły lub zakończyły wiele karier.

„Szczerze mówiąc, ten był dla mnie przerażający, ponieważ nigdy wcześniej nie miałam żadnej operacji, a nadgarstek jest bardzo delikatną rzeczą dla tenisisty i jest tak mały, a wpływ na piłkę jest bardzo intymny” – przyznała Muchova.

Muchova o powrocie w Eastbourne w tym tygodniu

W okresie, gdy Muchova z trudem myła zęby, pomyślała, że byłoby miło, gdyby była w stanie wrócić do gry na północnoamerykańskich kortach twardych. Jednak o dziwo, rekonwalescencja nadgarstka Muchovej przebiegła szybciej niż przewidywano, a kiedy zaczęła ponownie uderzać piłki, nie było żadnych większych problemów, więc Muchova zdecydowała, że nie ma potrzeby czekać na lato na twardych kortach.

Na odbywającym się w tym tygodniu turnieju WTA 500 w Eastbourne, Muchova rozpoczyna swój powrót do gry, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłym tygodniu pojawi się również na Wimbledonie.

„Szczerze mówiąc, po operacji celem był powrót w sierpniu na korty twarde, ponieważ tyle zwykle zajmuje wyleczenie ścięgna, z którym miałam problem” – zdradziła Muchova.

„Ale rehabilitacja przebiegała bardzo dobrze i zaczęłam trenować jakieś siedem tygodni temu. Jak dotąd, odpukać w niemalowane, nie miałem żadnych komplikacji i mogłem kontynuować treningi, a my dodawaliśmy coraz więcej godzin. Mieliśmy plan, jak postępować po mojej operacji, z lekarzami i fizjoterapeutami i jak dotąd wszystko poszło dobrze

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułErupcje na Islandii mogą potrwać przez wieki. Mają miejsce w najgęściej zaludnionym regionie
Następny artykułArcheolodzy: Poganie znad Bałtyku kupowali konie w Skandynawii, by składać je w ofierze