A A+ A++

Bezpieczeństwo seniorów w centrum uwagi – rusza kampania #ZnamTeNumery. W odpowiedzi na rosnącą liczbę oszustw wymierzonych w starszych, Komenda Główna Policji, Telewizja Puls, Fundacja „Pod Dębem” oraz Poczta Polska łączą siły, by zwiększyć świadomość i bezpieczeństwo naszych seniorów.

  1. Podnoszenie świadomości seniorów i ich rodzin o zagrożeniach.
  2. Tworzenie “ekipy wsparcia” przez młodsze pokolenia.
  3. Ustalanie haseł “rodzinnych” i posiadanie numerów bezpieczeństwa.
  4. Zapamiętanie motta “sprawdzaj, nie ufaj”.

W obliczu rosnącego zagrożenia oszustwami, skierowanymi szczególnie w kierunku osób starszych, inicjatywa #ZnamTeNumery staje na straży ich bezpieczeństwa. Kampania, którą współtworzy Komenda Główna Policji, Telewizja Puls, Fundacja „Pod Dębem” oraz Poczta Polska, ma na celu zbudowanie solidnej bariery ochronnej wokół seniorów, edukując ich oraz ich najbliższe otoczenie na temat potencjalnych zagrożeń.

W ramach kampanii, akcent kładziony jest na przekazanie seniorom prostych, ale skutecznych narzędzi ochrony przed oszustami, takich jak ustalenie wspólnego hasła „rodzinnego”, które będzie stanowiło szyfr potwierdzający tożsamość rozmówcy. Dodatkowo, seniorzy zachęcani są do zapamiętania numerów telefonów do osób bliskich oraz dzielnicowego, którzy mogą okazać się niezbędnym wsparciem w sytuacjach kryzysowych.

Na uwagę zasługuje także współpraca z popularnymi aktorami serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, którzy wcielają się w role ambasadorów kampanii. Ta nietypowa synergia ma na celu zwiększenie zasięgu i skuteczności przekazu, docierając do szerokiego grona odbiorców. W specjalnym odcinku serialu, nadanym 6 listopada o godzinie 19:00, widzowie mogli zobaczyć wątki związane z niebezpieczeństwami czyhającymi na seniorów.

Kampania #ZnamTeNumery ma przede wszystkim nauczyć seniorów oraz ich rodziny, jak ważna jest prewencja i ciągła czujność. “Sprawdzaj, nie ufaj” to motto, które podkreśla potrzebę weryfikacji intencji osób, które nawiązują kontakt, szczególnie gdy mogą one mieć na celu wyłudzenie informacji lub pieniędzy.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, szczególnie seniorów i ich najbliższych, do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi oraz włączenia się w działania mające na celu zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wiedza i świadomość są naszą najlepszą tarczą ochronną przed oszustami.

KMP w Siemianowicach Śląskich

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułParlament Norwegii odcięty. W środku ma być bomba
Następny artykułWspieramy Rodzinne Ogrody Działkowe