A A+ A++

To już ostatni tydzień kampanii wyborczej. W środę przedstawiciele Polski 2050 zorganizowali aż 2 konferencje prasowe w Puławach.

W pierwszym wydarzeniu uczestniczył wiceminister aktyw ów państwowych Jacek Bartmiński, senator Jacek Trela oraz rzecz jasna, kandydaci Polski 2050 w niedzielnym głosowaniu. Tematem konferencji była przyszłość puławskich Zakładów Azotowych. Wszyscy mówcy, wśród których byli m.in. kandydat na prezydenta Puław Sławomir Seredyn, lider list PL 2050 do Rady Powiatu Andrzej Mitruczuk czy kandydatka tego ugrupowania do sejmiku województwa lubelskiego Romana Rupiewicz podkreślali znaczenie Azotów na polskim i światowym rynku chemicznym, konieczność współpracy pomiędzy rządem i samorządem w tym zakresie jak również to, że niezwykle istotny jest właściwy dobór kadr, by kombinat chemiczny mógł wrócić na właściwe tory.

Drugie wydarzenie miało miejsce w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich. Tu wraz z lokalnymi kandydatami do samorządu z ramienia PL 2050 wystąpił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Szeptycki, który spotkał się z pracownikami instytutów badawczych w Puławach. Przypomnijmy, że w Puławach funkcjonują aż 4 tego rodzaju instytucje. Podczas spotkania podkreślano, że sytuacja finansowa instytutów jest niełatwa. Wiceminister Szeptycki zapowiedział m.in. plany podjęcia działań ustawowych, które miałyby sprawić wzrost zarobków pracowników instytutów. Jednym z takich rozwiązań miałaby być m.in. możliwość przekazywania nie tylko dotacji celowej ale i podmiotowej na rzecz danej jednostki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Czerwone maki” od najbliższego piątku w kinach
Następny artykułPrzedstawiciele PL 2050 o Azotach i instytutach