Kamil Majchrzak kontynuuje swoją imponującą passę zwycięstw w Challengerze w Kigali. Polak odnotował ósme zwycięstwo z rzędu i awansował do drugiej rundy turnieju po pokonaniu rozstawionego z „jedynką” Iwana Gachowa. Spotkanie to rozstrzygnęło się po trzech setach walki na przestrzeni dwóch dni.

W pierwszej rundzie głównej drabinki Majchrzak stanął naprzeciwko rozstawionego z „jedynką” Iwana Gachowa. Mimo niższej pozycji w rankingu, Majchrzak pokazał, że jego obecna forma nie odzwierciedla się w miejscu, które zajmuje na liście.

Początek meczu przyniósł mu pewnie utrzymane podania i skuteczne przełamanie, które pozwoliło mu wygrać pierwszego seta 6:3. Niestety, druga partia okazała się bardziej wyrównana, a ostatecznie Rosjanin wygrał 7:5. Ostateczne zwycięstwo Majchrzak zapewnił sobie po przerwie spowodowanej opadami deszczu, pokonując Gachowa 7:5 w trzecim secie.

I runda
Kamil Majchrzak (Q) – Iwan Gachow (1) 6:3, 5:7, 7:5

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News