W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Europy SOLT, czyli amatorskich zawodów w brazylijskim jiu-jitsu i grapplingu. W szranki stanął m.in. Kamil Czyżewski z powiatu sokólskiego.

W sumie zawodnik stoczył siedem walk. Wystartował w dwóch kategoriach – adult oraz master 1, w obu grupach z purpurowym pasem. W kategorii „adult” uległ tylko jednemu zawodnikowi i zdobył srebro. Stanął też na podium wśród „mastersów”, gdzie wywalczył brązowy medal.

Zdjęcia – Kamil Czyżewski MMA/Facebook:

Kamil Czyżewski na co dzień pracuje w sokólskiej straży pożarnej. Pochodzi z Jacowlan (gmina Sidra), ma 31 lat i odnosi sukcesy w zawodach bokserskich. W 2022 roku wygrał walkę podczas gali MMA Cup Podlasie.