A A+ A++

Kamienica przy Placu Św. Katarzyny 7, pochodząca z początku XIX wieku, została wystawiona na sprzedaż. Budynek będzie można kupić od miasta za 3,5 mln złotych. Przetarg zaplanowano na 27 kwietnia 2021 roku.

Nieruchomość zabudowana jest mieszkalnym  budynkiem wielorodzinnym składającym się z trzech brył na planie litery T: kamienicy frontowej z oficyną – czterokondygnacyjna z poddaszem użytkowym – wewnętrznie połączonej z nieco niższą oficyną w podwórzu, budynku parterowego z poddaszem użytkowym dobudowanego do oficyny. Powierzchnia użytkowa kamienicy z oficyną wynosi 1091m², a budynku parterowego w części tylnej 37 m². Budynek od 2015 roku jest pustostanem. Wszyscy lokatorzy zostali wykwaterowani.

Budynek jest wyposażony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, gazową, instalacje są jednak w złym stanie technicznym. Stolarka drzwiowa zewnętrzna i wewnętrzna wymaga renowacji lub wymiany. Dla budynku nie sporządzono świadectwa charakterystyki energetycznej. Nieruchomość położona przy Placu Św. Katarzyny 7 jest usytuowana na terenie, dla którego brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Kamienica nie jest indywidualnie wpisana do rejestru zabytków, jednakże należy do zabudowy zespołu staromiejskiego, wpisanego do rejestru zabytków i tym samym znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. Nieruchomość jest wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków. Pochodząca z początku XIX wieku kamienica przedstawia znaczące wartości historyczne i zabytkowe. Elewacja frontowa oraz wnętrze są zachowane z niemal kompletnym wyposażeniem (klatka schodowa, podłogi, posadzki, polichromie na ścianach, sztukaterie, piece i stolarka). Oznacza to ograniczenie swobody zmian i modernizacji. W umowie sprzedaży nieruchomości jej nabywca zobowiązany zostanie do rozpoczęcia prac remontowych w ciągu 3 lat od dnia zakupu. Aby wziąć udział w  przetargu, należy wpłacić  wadium w wysokości 350 000 zł do 21 kwietnia 2021 roku.   

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCmentarz żydowski w Wisach – święte miejsce kultu dla chasydów [wideo, zdjęcia]
Następny artykuł“Proszę się ode mnie odstosunkować”. Stanowski stanowczo o tym, dlaczego nie protestuje