A A+ A++

Biskup kaliski Damian Bryl powołał do istnienia Diecezjalną Radę Młodych, której zadaniem będzie troska o rozwój wiary młodych ludzi i ich zaangażowanie w życie Kościoła. Po Mszy św. biskup wręczył dekrety członkom nowopowstałej rady.

Działalność rady zainaugurowała Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla w kościele ojców franciszkanów w Kaliszu.

W homilii celebrans zachęcał młodych, aby swoje życie kształtowali według Słowa Bożego. – Niech Słowo Boże, które czytamy i rozważamy będzie dobrym drogowskazem na to wszystko, co zamierzamy czynić. Wierzymy, że to Słowo jest najlepszym drogowskazem i nie ma lepszego dla nas – powiedział bp Bryl.

Po Mszy św. w Dom Spot biskup kaliski spotkał się z członkami Rady Młodych Diecezji Kaliskiej.

– Bardzo chciałbym, abyśmy wspólnie szukali rozwiązań jak dotrzeć do młodych, którzy może zdystansowali się wobec Kościoła, a z drugiej strony abyśmy pomagali osobom, które są blisko Kościoła jeszcze bardziej wzrastać w wierze. Ważne jest, aby zastanowić nad priorytetami podprowadzania młodych do Pana Jezusa – mówił bp Bryl.

Wśród priorytetów młodzi wymienili m.in. dbanie o piękno liturgii, towarzyszenie w trudnych chwilach poprzez rozmowę, znajdowanie czasu na wysłuchanie, tworzenie wspólnot młodzieżowych, potrzebę szukania właściwej argumentacji, świadectwo własnego życia, zadysponowanie internetu do prowadzenia ewangelizacji, wprowadzenie dyżuru duszpasterskiego.

– Udział w Radzie Młodych jest dla mnie ważnym punktem w działaniu dla Kościoła. To genialna inicjatywa, która myślę, że mocno wpłynie na jakość życia w wierze młodzieży naszej diecezji. Cieszę się, że będę mógł oddać swój głos młodego człowieka w tak ważnych sprawach – stwierdził w rozmowie z KAI Szymon Raczyński.

Radę Młodych Diecezji Kaliskie oprócz młodzieży tworzą: biskup kaliski Damian Bryl, ks. kan. Paweł Guździoł, wikariusz biskupi ds. duszpasterskich, ks. Witold Kałmucki, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, ks. Marek Muzyka, diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Przemysław Kapała, diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodych, ks. Mateusz Klaczyński, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ks. Łukasz Skworzec, odpowiedzialny za Dom Spot w Ostrzeszowie.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBłaszczak: Pokazujemy Putinowi, że nie warto atakować Polski
Następny artykułŚwiątek ma nową pasję? Mówi, co robiła między meczami. Zaskakujące