A A+ A++

Dziękuję za wasze wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Polski naszych marzeń. Jestem za to niewysłowienie wdzięczny – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Forum Klubów “Gazety Polskiej” opublikowanym na portalu niezależna.pl. Prezes PiS zabrał też głos w sprawie reportażu “Franciszkańska 3” i wytłumaczył, skąd jego zdaniem wziął się teraz atak na Jana Pawła II.

Prezes PiS napisał list dla Forum Klubów GP

W sobotę we Wrocławiu odbywa się Forum Klubów “Gazety Polskiej” Województwa Dolnośląskiego. Podczas wydarzenia odczytano list od prezesa PiS.

“Tak się jakoś składa, taka jest uroda naszego życia publicznego, że ciągle mamy czas szczególny. Prawie za każdym razem o tym mówię czy piszę, gdy zwracam się do wspólnot tworzących Kluby +Gazety Polskiej+, gdy zwracam się do państwa, ale jak tu tego z drugiej strony nie czynić, skoro sytuacja tego wymaga” – napisał Kaczyński, w liście opublikowanym na portalu niezależna.pl.

Prezes PiS: Stoimy w pobliżu akcji defamacyjnej

Wskazał, że “tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji defamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe – św. Jana Pawła II”.

“Przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. Nikt wówczas nie ośmieliłby się twierdzić bez bardzo mocnych dowodów, że kardynał Karol Wojtyła nie tylko wiedział o nadużyciach seksualnych, ale je na dodatek ukrywał. Dziś jest to już możliwe. Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami – co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały – wypełniać przestrzeń debaty publicznej” – podkreślił prezes PiS.

Kaczyński: Ataki na papieża nie są dziełem przypadku

Ocenił, że “nie dzieje się tak przez przypadek”. “Ataki na Papieża-Polaka, tak jak znaczące milczenie części mediów w sprawie zamordowania przez komunistyczne służby specjalne ks. Franciszka Blachnickiego, czy też wyroki sądowe uderzające w swobodę kultu religijnego, są fragmentem dużo większej całości, jaką stanowią działania a szeroko pojętego obozu liberalno-lewicowego na rzecz wykucia nowego człowieka i nowego społeczeństwa” – wskazał.

Zdaniem Kaczyńskiego “nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać”. “Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory. Niedawno rozpoczęliśmy kampanię +Przyszłość to Polska+, czyli cykl spotkań z Polkami i Polakami, podczas których będziemy wspólnie pracować nad znalezieniem najlepszych rozwiązań dla naszej Ojczyzny. Pragnę państwa prosić, byście jak najaktywniej włączali się w to przedsięwzięcie oraz w inne działania służące bronieniu Polski” – zaapelował prezes PiS.

“Chciałbym również z całego serca podziękować państwu za wasze wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za państwa ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom konstytucyjnym dla naszego kręgu kulturowego oraz naszej narodowej tożsamości. Jestem państwu za to niewysłowienie wdzięczny. A że jutro mamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu – to pragnę życzyć państwu i państwa bliskim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego” – napisał w liście Kaczyński.

SW

Czytaj dalej:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa Starym Rynku w Poznaniu odkryto fundamenty średniowiecznej kamienicy
Następny artykułTrwa zła seria koszykarzy z Oleśnicy (FOTORELACJA)