A A+ A++

Rozkręca się zwłaszcza remont na autostradzie A1 pod Gdańskiem, gdzie miesiąc temu drogowcy zajęli się fragmentem trasy w rejonie Tczewa. Zarządzająca koncesyjnym odcinkiem spółka Gdańsk Transport Company poinformowała, że w tym roku ma być wyremontowany 60-kilometrowy odcinek autostrady, a roboty obejmujące wymianę warstwy ścieralnej jezdni i częściową wymianę warstwy wiążącej potrwają do listopada. Prowadzone są na obu jezdniach na kilkukilometrowych odcinkach, gdzie ruch odbywa się jedną jezdnią autostrady w schemacie 2+1 np. dwa pasy w kierunku Łodzi i jeden pas w kierunku Gdańska, zależnie od remontowanej jezdni. W sumie w ciągu 5 lat wyremontowana zostanie cała koncesyjna część autostrady, licząca przeszło 150 km.

Czytaj więcej

Budowa trasy S1 opóźni się o ponad 7 miesięcy. Archeologiczne odkrycie na budowie

To jednak nie koniec kłopotów kierowców kierujących się w stronę Trójmiasta: pod Gdańskiem trwa budowa węzła Gdańsk Południe w ciągu S6 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Została podzielona na dwie części: realizację odcinka Chwaszczyno – Żukowo i Żukowo – Gdańsk Południe. Odcinek od Chwaszczyna do Żukowa liczący ponad 16 km ma być gotowy za rok. Natomiast kawałek od Żukowa do Gdańska dopiero we wrześniu przyszłego roku. Wciąż trwają prace na drodze ekspresowej S3 prowadzącej na zachodnie wybrzeże Bałtyku. Drogowcy pracują na dwóch odcinkach: 16-kilometrowym Dargobądz – Troszyn oraz 17-kilometrowym Świnoujście – Dargobądz. Co prawda, w wielu miejscach samochody już jadą elementami nowego układu drogowego, ale jazdę hamują zmiany organizacji ruchu. Jeśli nie wystąpią jakieś niespodzianki w czasie finalizacji prac, ten fragment ekspresówki powinien być gotowy jeszcze przed wakacjami.

Rozbudowa odcinka autostrady A2 Poznań Zachód — Poznań Krzesiny 

Potężne utrudnienia szykują się natomiast na autostradzie A2 pod Poznaniem. Będzie tam dobudowywany trzeci pas ruchu – wojewoda wielkopolski właśnie włączył dla inwestycji zielone światło wydając tzw. decyzję ZRID – zezwolenie na realizacje inwes … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSeria płatności skradzioną kartą w Katowicach. Policja szuka mężczyzny
Następny artykułMecz z rezerwami ŁKS-u Łódź przy Harcerskiej