A A+ A++

Najnowsze wydanie „Merkuriusza Człuchowskiego” jest już gotowe. Publikację jak co roku przygotowało Muzeum Regionalne w Człuchowie. Promocja czasopisma odbędzie się dzisiaj (7.06) o godzinie 18.00 w sali głównej muzeum w człuchowskim zamku.

Merkuriusz Człuchowski to publikacja o charakterze popularno-naukowym, która od lat cyklicznie wydawana jest w Człuchowie. Jej autorami są historycy i miłośnicy historii. Znajdujące się w niej artykuły, w zdecydowanej większości nawiązują do historii regionu.

– Numer ten jest bardzo bogaty. Na stu stronach znajduje się kilkanaście bardzo ciekawych tekstów opowiadających przede wszystkim o przeszłości Ziemi Człuchowskiej. Są też materiały sensacyjne, pochodzące ze zbiorów Archiwum Państwowego w Sztokholmie – mówi Marian Fryda, kustosz Muzeum Regionalnego w Człuchowie, a jednocześnie redaktor naczelny Merkuriusza Człuchowskiego.

Dzisiejsza promocja będzie także możliwością spotkania z większością autorów tekstów. Wstęp na to wydarzenie będzie otwarty dla wszystkich.

URZĄD MIEJSKI W CZŁUCHOWIE

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzołowe zderzenie. Jedna osoba ranna
Następny artykułDuża zmiana dla policjantów przy granicy. Będą mogli mieć broń