A A+ A++

Związek Międzygminny Czysty Region z okazji 15. rocznicy istnienia zorganizował jubileuszową konferencję „Odpady jako cenny surowiec”. Podczas uroczystości wręczono gminom zrzeszonym w związku „ekostatuetki”.

Związek Międzygminny Czysty Region świętował swoje 15 urodziny w hotelu „Solidaris”. Przy tej okazji odbyła się konferencja „Odpady jako cenny surowiec”. Wśród prelegentów Maciej Kiełbus i Konrad Różowicz z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu. Wykład na temat rozwoju i wyzwań spółki wygłosił również Grzegorz Mankiewicz prezes zarządu spółki Czysty Region.

Chcemy pokazać, jak działamy w edukacji i pokazać, jaka jest rola związku. Przez piętnaście lat wiele się wydarzyło, bardzo się rozwinęliśmy, na przykład teraz mamy aż 3 punkty selektywnej zbiórki odpadów, a kolejne są w budowie. Przez lata edukacji już najmłodszych dzieci możemy z dumą powiedzieć, że widzimy efekty. Poziom segregacji odpadów znacznie się poprawił, w 2016 roku poziom segregacji odpadów wynosił trzydzieści siedem procent, teraz sześćdziesiąt – mówi Karina Kasperczyk, przewodnicząca zarządu Związku Międzygminnego „Czysty Region”.

Jubileusz był okazją do wspominania trudnych, lecz jak widać wartych przelania każdej kropli potu początków tworzenia się związku.

Pamiętam, jak na budowę chodziłam w gumowcach i obserwowałam, jak to wszystko rośnie w oczach, a teraz jesteśmy niekwestionowanymi liderami. Od początku wiedzieliśmy, że wszystko robimy dla dobra mieszkańców. Rok 2015 był rokiem przełomowym, byłam koordynatorem tych inwestycji i musze przyznać, że był to mój najcudowniejszy czas – wspomina Brygida Kolenda-Łabuś.

Podczas jubileuszu przyznano ekostatuetki dla gmin znajdujących się w związku. Był to sposób uhonorowania tych, którzy przyczynili się do sukcesu projektu i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Ekostatuetki są symbolicznym wyrazem uznania dla tych gmin, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w zakresie recyklingu, redukcji odpadów i zrównoważonego rozwoju.

Mamy bardzo silny związek międzygminny, który stanowi czternaście gmin. To czternastu włodarzy, którzy doskonale rozumieją problemy odbioru selektywnych odpadów. Związek z roku na rok jest coraz silniejszy, to właśnie dzięki wytrwałej i trudnej pracy włodarzy tych gmin – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKZGM posadził ledwie widoczne drzewa, które jednak mają szybko urosnąć
Następny artykułВ Україні обвалились ціни на огірки: яка вартість овоча