Związek Międzygminny Czysty Region z okazji 15. rocznicy istnienia zorganizował jubileuszową konferencję „Odpady jako cenny surowiec”. Podczas uroczystości wręczono gminom zrzeszonym w związku „ekostatuetki”.
Związek Międzygminny Czysty Region świętował swoje 15 urodziny w hotelu „Solidaris”. Przy tej okazji odbyła się konferencja „Odpady jako cenny surowiec”. Wśród prelegentów Maciej Kiełbus i Konrad Różowicz z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu. Wykład na temat rozwoju i wyzwań spółki wygłosił również Grzegorz Mankiewicz prezes zarządu spółki Czysty Region.
– Chcemy pokazać, jak działamy w edukacji i pokazać, jaka jest rola związku. Przez piętnaście lat wiele się wydarzyło, bardzo się rozwinęliśmy, na przykład teraz mamy aż 3 punkty selektywnej zbiórki odpadów, a kolejne są w budowie. Przez lata edukacji już najmłodszych dzieci możemy z dumą powiedzieć, że widzimy efekty. Poziom segregacji odpadów znacznie się poprawił, w 2016 roku poziom segregacji odpadów wynosił trzydzieści siedem procent, teraz sześćdziesiąt – mówi Karina Kasperczyk, przewodnicząca zarządu Związku Międzygminnego „Czysty Region”.
Jubileusz był okazją do wspominania trudnych, lecz jak widać wartych przelania każdej kropli potu początków tworzenia się związku.
– Pamiętam, jak na budowę chodziłam w gumowcach i obserwowałam, jak to wszystko rośnie w oczach, a teraz jesteśmy niekwestionowanymi liderami. Od początku wiedzieliśmy, że wszystko robimy dla dobra mieszkańców. Rok 2015 był rokiem przełomowym, byłam koordynatorem tych inwestycji i musze przyznać, że był to mój najcudowniejszy czas – wspomina Brygida Kolenda-Łabuś.
Podczas jubileuszu przyznano ekostatuetki dla gmin znajdujących się w związku. Był to sposób uhonorowania tych, którzy przyczynili się do sukcesu projektu i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Ekostatuetki są symbolicznym wyrazem uznania dla tych gmin, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w zakresie recyklingu, redukcji odpadów i zrównoważonego rozwoju.
– Mamy bardzo silny związek międzygminny, który stanowi czternaście gmin. To czternastu włodarzy, którzy doskonale rozumieją problemy odbioru selektywnych odpadów. Związek z roku na rok jest coraz silniejszy, to właśnie dzięki wytrwałej i trudnej pracy włodarzy tych gmin – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS