A A+ A++

– Za mną 18 treningowych lat, podczas których poznałam wielu wspaniałych ludzi, zwiedziłam kawał świata, ale przede wszystkich dużo się nauczyłam! Sport ukształtował mój charakter, nauczył cierpliwości, pokory i walki o swoje marzenia. Dziękuję mojemu pierwszemu trenerowi Karolowi Szynolowi, dzięki któremu zaistniałam i zakochałam się w lekkoatletyce, to były piękne choć krótkie lata w rodzinnym mieście Racibórz. Dziękuję również za lata współpracy Bogumiłowi Mańce, ale przede wszystkim dziękuję mojemu mężowi i trenerowi, bo to dzięki niemu dostałam się do światowej czołówki i zaczęłam realizować swoje sportowe marzenia – poinformowała Justyna Kasprzycka-Pyra.

Publicznie podziękował jej prezes MKS-SMS Victoria Racibórz, Sławomir Szwed. – Dziękujemy Justyna. Wspaniałe chwile. Victoria jest i będzie z Ciebie dumna. Z kolei inspektor ds. sportu i promocji w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, Piotr Kielar wyraził nadzieję, że zobaczymy Justynę na kolejnej gali raciborskiego sportu, na którą czekać będzie Raciborski Champion.

32-letnia lekkoatletka reprezentowała Victorię Racibórz w latach 2001-2005, później trenowała w AZS-AWF Wrocław. Największym jej osiągnięciem było zdobycie srebrnego medalu na igrzyskach frankofońskich w Nicei w 2013 roku (skoczyła 1,88 m). Najlepszą wysokość osiągnęła rok później na Mistrzostwach Europy w Zurychu (1,99 m – 4. miejsce).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzas formowania osobowości
Następny artykułLekcje z ZUS