A A+ A++

Ponad 200 podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z  województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego wzięło udział w X jubileuszowym Świętojańskim Śpiewaniu. Był przegląd piosenek, konkurs wianków, szukanie kwiatu paproci oraz wspólne tańce.

Na zaproszenie dębickiego ŚDS-u na Poligon Strażacki do Brzeźnicy odpowiedziało dwadzieścia dwa ośrodki m.in. z Lubaczowa, Połańca, Tarnobrzega, Brzozowa, Cieszanowa i Ropczyc.

W programie wydarzenia tradycyjnie znalazło się wspólne śpiewanie i szukanie kwiatu paproci. Przed ogromnie trudnym zadaniem stanęło jury, które wybierało najpiękniejszy wianek z żywych kwiatów oraz „z choć czego”.  – To było wręcz niemożliwe aby zdecydować, który jest najpiękniejszy bo pomysłowość, kreatywność i misteria wykonania wianków była na najwyższym poziomie – komentowała przewodnicząca jury Małgorzata Rauch wiceburmistrz Dębicy.

Ostatecznie po długich dyskusjach wyróżniony został wianek z żywych kwiatów wykonany przez ŚDS Strzyżów oraz ten „z choć czego” stworzony przez uczestników ŚDS Tarnobrzeg. Nagrody za swoje małe dzieła sztuki odebrali również podopieczni pozostałych ośrodków.

W czasie jubileuszowej imprezy przygotowano niespodziankę, którą były alpaki. Uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy mogli zwierzęta pogłaskać i nakarmić. Wydarzenie zakończyła wspólna zabawa taneczna.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojciech Chmielarz w nowym gatunku: od kryminału do fantastyki z czarnym humorem
Następny artykułKalkulator kredytu hipotecznego – jak z niego korzystać?