A A+ A++

2 czerwca 2024 r. w Czermnej miały miejsce uroczystości zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bł. Karoliny Kózki w Czermnej z okazji 70-lecia oddania do użytku budynku szkoły, w którym dzieci uczą się do dziś oraz 170-lecia oświaty. Wydarzenie to zgromadziło wielu gości i mieszkańców.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czermnej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Artur Ważny. Podczas Mszy dziękowano za lata edukacji i wychowania, które miały miejsce w murach szkoły w Czermnej. W Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe publicznych szkół podstawowych z terenu Gminy Szerzyny, poczet sztandarowy Publicznej Szkoły Podstawowej w Czermnej oraz jednostki OSP Czermna. Obecna była również orkiestra dęta jednostki OSP w Szerzynach, która swoim występem dodała uroczystości podniosłości. Wójt Gminy Szerzyny wraz z Panią Dyrektor PSP Czermna złożyli podziękowania Biskupowi Arturowi Ważnemu za jego obecność i przewodnictwo w tych wyjątkowych obchodach.

Po Mszy Św. odbyła się uroczysta procesja wokół sanktuarium, w której licznie uczestniczyli wierni. Następnie uczestnicy udali się w uroczystym przemarszu do budynku szkoły, gdzie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie przez Księdza Biskupa tablicy upamiętniającej założycieli szkolnictwa w Czermnej.

Kolejnym punktem obchodów była część oficjalna, która odbywała się w szkolnej hali sportowej. Rozpoczęło ją wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz okolicznościowe przemówienie Pani Dyrektor Jolanty Górki. Uczniowie klasy VIII, przyszli absolwenci szkoły zatańczyli poloneza, a nauczyciele, absolwenci, rodzice oraz uczniowie przygotowali spektakl będący sentymentalną podróżą przez dziesięciolecia oświaty w Czermnej. Całości towarzyszył kwartet instrumentalny, w którego skład wchodziły uczennice oraz absolwentki szkół w Czermnej oraz w Szerzynach. W wydarzeniu nie mogło zbraknąć okolicznościowych przemówień zaproszonych gości, wspomnień absolwentów, którzy przez 70 laty rozpoczęli naukę w szkole w Czermnej oraz wręczenia podziękowań dla dyrektorów szkoły poprzednich kadencji. Na koniec został zaprezentowany jubileuszowy film przedstawiający funkcjonowanie szkoły w ciągu wielu lat jej istnienia.

Dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia, udział w uroczystości i wspólne świętowanie tego ważnego jubileuszu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca – Twój głos ma znaczenie!
Następny artykułWybory do jednostek pomocniczych Gminy Ożarów Mazowiecki