A A+ A++

W wieku 63 lat zmarł Jon Landau – amerykański producent filmowy. Przez wiele lat współpracował z Jamesem Cameronem. Był producentem jego hitowych filmów – “Titanica” oraz obu części “Avatara”.

O śmierci Jona Landaua z powodu choroby nowotworowej poinformowała jego rodzina. Producent przez prawie 40 lat był w związku małżeńskim z Julie Landau. Pozostawił też dwóch synów, Jamiego i Jodiego.

Jon był wizjonerem, którego niezwykły talent i pasja przyniosły niezapomniane historie na wielkim ekranie. Jego niezwykły wkład w przemysł filmowy pozostawił niezatarte piętno – ocenił Alan Bergman, współprzewodniczący Disney Entertainment.

James Cameron żegna współpracownika i przyjaciela

“Rodzina Avatara opłakuje stratę naszego przyjaciela i lidera, Jona Landaua. Jego szalony humor, osobisty magnetyzm, wielka hojność ducha i zaciekła wola utrzymywały centrum naszego uniwersum Avatara przez prawie dwie dekady” – napisał w oświadczeniu opublikowanym przez magazyn “Variety” reżyser James Cameron. 

“Tworzył wspaniałe filmy, nie poprzez sprawowanie władzy, ale poprzez szerzenie ciepła i radości z tworzenia kina. Inspirował nas wszystkich do dawania z siebie wszystkiego każdego dnia” – stwierdził reżyser “Titanica”. Jak dodał, śmierć Landaua to dla niego strata przyjaciela i człowieka, z którym współpracował przez 31 lat. “Część mnie została oderwana” – napisał Cameron. 

Jon Landau był trzykrotnie nominowany do Oscara – za “Titanica” oraz filmy “Avatar” i “Avatar: Istota wody”. Tylko za pierwszy razem zdobył tę statuetkę. 

Nie umiem grać, nie umiem komponować, nie umiem robić efektów wizualnych, więc chyba dlatego zajmuję się produkcją – mówił Landau, odbierając nagrodę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej wraz z Cameronem.

Landau uczestniczył w pracach nad produkcją kolejnych sequeli “Avatara”. Angażował się też w projekty związane z tym universum – komiksy i gry wideo.

“Gliniarz z Beverly Hills” powraca po latach. Z jakim skutkiem?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSensacja! Brazylia wylatuje z Copa America. Kolumbia miażdży rywali
Następny artykuł«Die Welt»: Падрыў «Паўночнай плыні» мог быць расейскай аперацыяй «пад фальшывым сцягам»