A A+ A++

Minęły zaledwie dwa lata od zakończenia emisji “Świata według Kiepskich”, a pytania i pomysły na jego kontynuację nie cichną. Pojawiały się zresztą już przed oficjalnym finałem. Ostatnio o powrót hitu Polsatu Pomponik zapytał Joannę Kurowską, która występowała w nim przez dwie dekady. Aktorka wypowiedziała się pozytywnie na temat reaktywacji, ale było to jeszcze zanim Polskę obiegła informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, słynnej serialowej Halinki.

Joanna Kurowska w “Świecie według Kiepskich”. Grała w nim 20 lat

Joanna Kurowska znana jest ze swojego talentu komediowego. Szeroka publiczność kojarzy ją przede wszystkim z sitcomów takich jak “13 Posterunek”, “Graczykowie”, “Bulionerzy” czy wreszcie “Świat według Kiepskich”. Z ostatnią produkcją gwiazda była związana przez 20 lat; po raz pierwszy pojawiła się w niej w 2003 r. Na przestrzeni 85 odcinków wcieliła się w kilka ról epizodycznych oraz dwie ważniejsze postaci: Grażynę Kokosińską i Krystynę Kozłowską.

Jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali ukazał się na antenie Polsatu w marcu 1999 r. i gościł na niej aż do listopada 2022 r. Choć budził kontrowersje i wywoływał dyskusje na temat jakościowej telewizji, zyskał ogromną (i nieustającą przecież przez wiele lat) popularność wśród widzów. 

W ostatnich latach stracił on jednak swoje największe gwiazdy: pod koniec 2020 r. zmarł bowiem Dariusz Gnatowski, ekranowy Boczek, a na początku 2021 r. w wieku 89 lat Ryszard Kotys, słynny Paździoch. Bez nich tytuł nie mógł już być taki sam. Tym bardziej trudno wyobrazić sobie powrót Kiepskich po niespodziewanej śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki.

Kurowska żegna Kipiel-Sztukę. “To nie czas na umieranie”

Po odejściu 58-letniej aktorki w niedzielę, 9 czerwca swoimi wspomnieniami zdążyło podzielić się już wiele gwiazd, m.in. Renata PałysHanna ŚleszyńskaKrzysztof Skiba czy Bartosz Żukowski. Koleżankę po fachu pożegnała także Joanna Kurowska.

“Przecież ja jeszcze niedawno udzielałam wywiadu w “Dzień dobry TVN” o śmierci Rewińskiego, a teraz takie tragiczne wieści… To jakaś czarna seria, która mi się nie podoba. Odchodzą ludzie, z którymi tworzyliśmy rodziny. Aktor jest dłużej na planie niż w domu, bo ja grałam tam praktycznie od pierwszego odcinka. Jak ma się 58 lat, to nie jest czas na umieranie” – skomentowała w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Joanna Kurowska o powrocie Kiepskich. Nie wiedziała, że Kipiel-Sztuka nie żyje

Jeszcze przed śmiercią Marzeny Kipiel-Sztuki Kurowska udzieliła Pomponikowi wywiadu na Wielkiej Gali Dobrego Stylu. Mówiła w nim m.in. o procesie chudnięcia, w wyniku którego straciła już kilka zbędnych kilogramów, o największym kłamstwie, jakie o sobie przeczytała (chodziło o operację plastyczną nosa) czy o kolegach z branży, którzy kradną jej anegdoty, podając je za własne. Ciekawa, choć w kontekście późniejszych wydarzeń nieco smutna wydaje się wypowiedź aktorki na temat ewentualnego powrotu uwielbianego tytułu do ramówki.

O ile uznała, że “Graczykowie” nie mają już racji bytu ze względu na to, że “Krzysiek Jaroszyński [scenarzysta – przyp. aut.] nie ma już do tego serca”, a ich współczesną wersję stanowią właściwie “Teściowie”, których obsadę zasila Kurowska, o tyle do “Świata według Kiepskich” z chęcią by powróciła. 

“To była tak wspaniała praca ze znakomitymi aktorami. Tam grali najlepsi. Jestem za tym, żeby reaktywować, choć mówią, że nie można grać bez Paździocha, bez Boczka, i ja się z nimi zgadzam, ale tak chciałoby się zagrać… (…) [Ten serial to] genialny przekrój polskiego społeczeństwa w krzywym zwierciadle” – skomentowała. 

Trudno jej było ocenić, czy taki pomysł mógłby się udać. Według aktorki najlepiej byłoby po prostu spróbować i sprawdzić, jaka byłaby oglądalność takiej produkcji. Niestety, bez Marzeny Kipiel-Sztuki na planie przywrócenie Kiepskich wydaje się jeszcze trudniejszym zadaniem.

Zobacz też:

Siostra Kipiel-Sztuki nagle przekazała gorzkie wieści. Taka nowina i to tuż po jej śmierci. A jednak

Nie Grabowski i Kipiel-Sztuka. Kiepskich mieli zagrać zupełnie inni aktorzy

Marzena Kipiel-Sztuka nie miała łatwego życia. Przez wiele lat los nie był dla niej łaskawy

pomponik.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwięto Miodu w Harmężach: Druga edycja za nami
Następny artykułPowitanie Lata w Paczkowie