W ostatnim sparingu przed sezonem 2022/23 hokeiści JKH GKS Jastrzębie udanie zrewanżowali się ekipie Draci Szumperk, wygrywając na Jastorze 7:4 (3:2, 1:0, 3:2).

Początek meczu należał do popularnych Smoków, którzy po udanej kontrze objęli prowadzenie już w 6. minucie. Jastrzębianie odpowiedzieli w 10. minucie udanym oblężeniem czeskiej bramki, które wykończył strzałem z pół-dystansu Dominik Paś. Niebawem indywidualnie dobrze zachował się Mark Kaleinikovas, uzyskując pierwsze prowadzenie. Goście szybko odzyskali kontakt, jednak ostatnie słowo w premierowej partii należało do Antonsa Sinegubovsa.

W drugiej odsłonie jastrzębianie byli stroną dominującą, jednak bramkarz rywali przez długi czas spisywał się bez zarzutu, ale w końcu w 40. minucie musiał skapitulować po golu Macieja Urbanowicza.

Na początku trzeciej partii goście po kolejnej z kontr zdobyli trzecią bramkę, jednak niebawem jeden z rywali brutalnie potraktował zawodnika JKH pod bandą, co skończyło się szarpaniną i pięciominutową karą dla winowajcy. Dwuosobową przewagę jastrzębianie szybko wykorzystali za sprawą Raivo Freidenfeldsa i tej przewagi nie wypuścili już do końca zawodów.

Tym samym na finiszu sparingów kibice JKH GKS Jastrzębie zobaczyli jedenaście goli.

JKH GKS Jastrzębie – Draci Sumperk 7:4 (3:2, 1:0, 3:2)

źródło: jkh.pl