A A+ A++

Udostępnij

Oświęcimska grupa Ultrasonic wydała nową kompozycję „Jeszcze zdążymy”. Teledysk do utworu powstał na plaży w Atalaia w Portugalii.

Oświęcimski zespół Ultrasonic zaprezentował swoją najnowszą kompozycję „Jeszcze zdążymy”. Utwór, utrzymany w stylu synthpopowym z domieszką gitarowych brzmień, powstał dzięki współpracy Kamili Sibik (śpiew), Janusza Majcherka (syntezatory) oraz nowego członka zespołu, Karola Jarosza (gitara), który dołączył do grupy w sierpniu zeszłego roku, wzbogacając jej brzmienie.

Teledysk do piosenki „Jeszcze zdążymy” powstał na plaży wśród klifów w miasteczku Atalaia w Portugalii, przy prawie sztormowych warunkach. Reżyserią i montażem zajął się Karol Ruszkiewicz, a międzynarodową ekipę filmową tworzyli Portugalczycy, Brazylijczyk i Polak. Zdjęcia, wykonane w marcu tego roku, podkreślają surowość i piękno tego miejsca, tworząc niezwykły klimat.

„Tekst piosenki to refleksja nad tym, że trzeba nam się zatrzymać na chwilę i na nowo nauczyć się chłonąć to, co jest tu i teraz, bez zbędnego pośpiechu i gonitwy z czasem. Obcowanie z naturą jest doskonałym lekarstwem i pozwala z dystansem spojrzeć na naszą codzienność, by móc podejmować te najwłaściwsze decyzje. Piękno, surowość i niesamowita siła tego miejsca skłoniły mnie do napisania tekstu” – opowiada Janusz Majcherek, klawiszowiec, współkompozytor i autor tekstów.

Zespół Ultrasonic powstał w 2018 roku i od tego czasu zdobył uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2019 roku wystąpili na festiwalu w Udabno w Gruzji. Ich muzyka to mieszanka elektropopu, synthwave’u, przestrzennej muzyki elektronicznej oraz klimatów alternatywnych. 

We wrześniu 2021 roku ukazała się ich pierwsza płyta „Ultrasonic”, która zawiera 10 utworów opowiadających o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a także o bezsilności wobec losu.

Pandemia miała znaczący wpływ na nastrój albumu, który odzwierciedla emocje i doświadczenia zespołu z tego okresu. Teraz Ultrasonic wraca z nowym materiałem, który ma szansę podbić serca słuchaczy swoją autentycznością i głębokim przesłaniem.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do utworu „Jeszcze zdążymy” na oficjalnym kanale zespołu Ultrasonic. Zespół już pracuje nad przygotowaniami do koncertów, które zapowiadają się równie emocjonująco, jak ich najnowsze wydawnictwo.

Zobacz również:

Awakening. Nowy klip od Ultrasonic – FILM

Nowy utwór Ultrasonic: Don’t Let Me Down – FILM

Debiutancki album Ultrasonic tuż tuż – FILM

KARA, utwór grupy Ultrasonic – FILM

 

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSchowajcie zegarki i biżuterię!
Następny artykułFrekwencja wyborcza bardzo słaba