Mecz był bardzo jednostronny. NMC Górnik rozbił Zagłębie już do przerwy, prowadząc różnicą aż 10 bramek. Gospodarze w ciągu 30 minut tylko siedmiokrotnie zdołali pokonać bramkarza zabrzan. W drugiej części gry przewaga w pewnym momencie wynosiła nawet 14 “oczek” (8:22). Lubinianie nieco zmniejszyli straty, ale prowadzenie gości nie było zagrożone ani przez chwilę. MVP pojedynku został Łukasz Gogola.

Dla NMC Górnika – którego trzecie miejsce w tabeli nie jest zagrożone – była to 17. wygrana w tym sezonie.

Zagłębie Lubin – NMC Górnik Zabrze 24:30 (7:17)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik – Stankiewicz 1, Bysiak, Pawlaczyk 3, Gębala 3, Dudkowski, Sroczyk, Tokaj, Pietruszko, Marciniak 1, Hajnos, Kupiec 3, Adamski 2, Drobiecki 9, Chychykalo 2. Trener: Bartłomiej Jaszka.

Górnik: Galia, Kazimier – Bondzior 3, Bis 2, Tomczak 7, Sićko 3, Łyżwa 2, Sluijters 2, Czuwara 1, Pawelec 1, Bushkou 4, Tatarintsev, Gliński, Gogola 3, Kondratiuk 2. Trener: Marcin Lijewski.