A A+ A++

Dawne schronisko młodzieżowe “Zaolzianka” w Istebnej zostało wpisane do rejestru zabytków województwa śląskiego, ale właściciel budynku odwołał się od tej decyzji. Wcześniej otrzymał zgodę na jego rozbiórkę.

Obiekt w Istebnej wybudowano w 1927 roku jako dwupiętrowy drewniany budynek z podpiwniczeniem, w okresie międzywojennym służył organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet. Członkinie PWK przyjeżdżały tutaj dwa razy do roku na obozy szkoleniowe, a obiekt został wybudowany z ich składek. Gościem honorowym schroniska był sam prezydent Ignacy Mościcki.

 Właściciel schroniska wystąpił o zgodę na rozbiórkę

Aż do 2012 roku w obiekcie istniało Szkolne Schronisko Młodzieżowe “Zaolzianka”, prowadził je powiat cieszyński. Obiekt dysponował 84 miejscami noclegowymi, funkcjonowało przy nim również pole namiotowe. – Frekwencja jest u nas spora i w widoczny w sposób rośnie. Z tego powodu w ubiegłym roku otrzymaliśmy wyróżnienia od ministra edukacji oraz Zarządu Głównego PTMS – opowiadała portalowi Naszemiasto.pl Bożena Struzik, kierowniczka schroniska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWykolejenie tramwaju na pętli Budziszyńska w Poznaniu: Linie tramwajowe tymczasowo przekierowane
Następny artykułPodsumowanie weekendu Wielkanocnego na mysłowickich drogach