A A+ A++
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Dzięki szybkiej i skutecznej wymianie informacji, kryminalni z Sulęcina ustalili miejsce, w którym znajdują się 3 skradzione konie. Zwierzęta jeszcze w dniu złożenia zawiadomienia o ich utarcie, wróciły do prawowitych właścicieli. Wspólne działania z gorzowskimi policjantami doprowadziły do postawienia zarzutów 27-latkowi podejrzanemu o przestępstwo.

W ubiegłym tygodniu (20 maja) do II Komisariatu Policji w Gorzowie Wlkp. wpłynęły dwa zawiadomienia o dość nietypowej kradzieży – trzech koni. Pokrzywdzonymi byli dwaj właściciele – mieszkańcy powiatu gorzowskiego. W pierwszym zgłoszeniu, kradzież dotyczyła kuca, natomiast w drugim klaczy i źrebaka. Informacja o przestępstwie przekazana została do innych jednostek garnizonu lubuskiego. Do działania od razu przystąpili kryminalni z Sulęcina. Już w dniu zgłoszenia funkcjonariusze ustalili miejsce na terenie powiatu sulęcińskiego, gdzie najprawdopodobniej miały znajdować się zwierzęta. Był to strzał w dziesiątkę.

Na jednej z wiejskich posesji zauważyli trzy konie, które wyglądem odpowiadały tym ze zgłoszenia. Dotarcie do podejrzanego było już kwestią minut. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Mężczyzna w nocy z 19 na 20 maja postanowił jak gdyby nigdy nic zabrać konie z posesji właścicieli, a następnie ulokował je na tyłach ogrodu swoich niczego nieświadomych dziadków. Początkowo, „amator koni” próbował zmylić funkcjonariuszy. Wymyślił historię o tym, że chciał uratować zwierzęta, które zdezorientowane szły ciemną drogą. Mundurowi nie dali wiary jego dość prozaicznym tłumaczeniom.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. 27-latek chciał po prostu sprzedać te niewątpliwie piękne i zadbane zwierzęta, licząc na spory zysk. Łączna wartość odzyskanych koni to 4,5 tysiąca złotych. Dzięki współpracy sulęcińskich i gorzowskich policjantów jego plany spaliły się na panewce. Teraz zamiast (nieuczciwego) zysku, 27-latek musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: sierż. Klaudia Richter

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarynarze ćwiczą wojnę podwodną
Następny artykułZawiadomienie o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Instalacje do dystrybucji i magazynowania ropy naftowej, produktów naftowych dla projektu budowlanego „Budowa Portu Oświęcim” tj. kompleksu budynków handlowych, usługowych, gastronomicznych, stacji paliw wraz z niezbędną infrastrukturą drogową i techniczną oraz elementami reklamowymi m.in. takimi jak pylon”, planowanego w Oświęcimiu, przy ul. Fabrycznej, na działkach nr 1773/59, 1773/58, 1773/125 obręb Monowice oraz 2653/240 obręb Dwory I, gmina Miasto Oświęcim.