Sevilla pokonała 1-0 West Ham Łukasza Fabiańskiego w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Jedyną bramkę w 60. minucie strzelił Marokańczyk Munir El Haddadi, który dopiero krótko przed meczem dowiedział się, że zagra w miejsce Ivana Rakiticia.

Sevilla, z sześcioma triumfami, to najbardziej utytułowana drużyna w historii Ligi Europy i poprzednika – Pucharu UEFA. Wicelider La Liga mierzył się z West Ham United, szóstym zespołem Premier League, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański.

Ivan Rakitić wypadł, El Haddadi zaczął obiecująco…

Polak w pucharach jest zwykle rezerwowym i taka sama decyzja trenera Davida Moyesa zapadła w czwartkowy wieczór. Między słupkami zespołu z Londynu stanął zmiennik “Fabiana”, Francuz Alphonse Areola.

Tuż przed meczem kibice “czerwono-białych” musieli przełknąć gorzką pigułkę. Okazało się, że anonsowany w pierwszym składzie Ivan Rakitić usiądzie tylko na ławce. Przykrość była tym większa, że właśnie w czwartek słynny pomocnik obchodził 34. urodziny i sam nie mógł sobie sprawić prezentu. Jak się później okazało, powodem był odniesiony na rozgrzewce uraz. W “jedenastce” Chorwata zastąpił Munir El Haddadi.

Już w pierwszych pięciu minutach oglądaliśmy akcje obu zespołów. Lepiej zaczęli gospodarze, dwukrotnie zmuszając Areolę do interwencji, w tym raz w niezłej sytuacji znalazł się El Haddadi. Po chwili Antonio postraszył bramkarza Sevilli, ale trafił tylko w boczną siatkę.