A A+ A++

Jan Gałek

Ożywić pamięć koloru cz. II

Jan Gałek kultywuje wielopokoleniowe tradycje rodzinne, dziedzicząc warsztat po swoim ojcu Kazimierzu oraz dziadku. Oprócz zamiłowania do sztuki pasjonuje się fotografią i wiekowymi pojazdami. Odzwierciedlając w swojej pracowni surowy klimat dawnych rzemieślników oraz stosując zapomniane już technologie, przywraca konserwowanym przez siebie przedmiotom nie tylko wygląd, ale też i „duszę”. Odrestaurowane przez niego przedmioty (szczególnie meble i sejfy), spotkać można w antykwariatach nie tylko w Polsce, ale też i w Europie Zachodniej.

Podobnie traktuje swoją fotograficzną aktywność. Zwraca uwagę zarówno doborem motywu, jakością kadru, ale przede wszystkim kolorem swoich prac. Barwą odkrywającą niezauważane na co dzień detale, nierzadko arcydzieła rzemieślniczego rzemiosła.

Dlaczego takie kolory? Stare śląskie szafy i ich żywe kolory. Patrzę na nie, restauruję już tyle lat. Te żywe kolory spodobały mi się bardzo! Kiedyś było dużo koloru. Ludzie się nim bawili. Z tych szarych dzisiaj, zniszczonych budynków, obiektów, chciałbym odessać szarość, przypomnieć niegdysiejszy blichtr, dostojność i kolor właśnie.

Ożywić pamięć koloru. Kolory przyciągają oko, zwracają uwagę na to co minione.


Elektroniczna wystawa fotografii:

Fb-Button
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKPSP Augustów: Raport po burzy w dniu 29 czerwca 2020 r.
Następny artykułArabia Saudyjska trzykrotnie podnosi stawkę VAT