A A+ A++
Jakub Kiwior w barwach Arsenalu; fot. Arsenal Londyn

Tyszanin Jakub Kiwior jest zawodnikiem Arsenalu Londyn. Obrońca Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn został kupiony za kwotę 25 milionów euro od włoskiej Spezii za kwotę 25 milionów euro. Kontrakt Polaka z nowym klubem będzie obowiązywał aż do czerwca 2028 roku. Tym samym reprezentant Polski stał się najdroższym piłkarzem sprzedanym przez Spezię Calcio w historii.

– Kuba widziany jest jako środkowy obrońca, z natury tego, że jest lewonożny, to oczywiście z lewej strony. Trener Arteta przekazał swoje pomysły i ewentualnie wykorzystanie jego silnych stron, ale niech to już zostanie między nim, a piłkarzem. Widzę, że pojawiają się w przestrzeni spekulacje dotyczące uniwersalności Kuby, ale głównym pomysłem jest to, żeby grał w Arsenalu jako środkowy obrońca – podkreśla Paweł Zimończyk agent Jakuba Kiwiora.

W Spezii, do której trafił ze słowackiej Ziliny, obrońca spędził półtora roku. W Serie A wystąpił łącznie w 39 spotkaniach. W dorosłej reprezentacji kraju zadebiutował pod wodzą Czesława Michniewicza 11 czerwca 2022 r. w meczu Ligi Narodów z Holandią. Od tego czasu występował z orłem na piersi jeszcze ośmiokrotnie, w tym cztery razy na mistrzostwach świata w Katarze. W drużynie wywalczył miejsce w pierwszej jedenastce, obok Kamila Glika.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAplikacja Żabki z błędem. Klienci oszukiwali, kupując za darmo
Następny artykułLubinianin oszukany przy zakupie węgla