A A+ A++

Dziś nie wyobrażamy sobie kuchni bez lodówki, ale prawda jest taka, że nie wszystko można w niej przechowywać. Są bowiem produkty, które „nie lubią” chłodu. Sprawdź, czego nie trzymać w lodówce!

Warzywa i owoce

Pomidory w lodówce tracą aromat i robią się niesmaczne. Trzymaj je na ladzie i zjedz zanim skórka się pomarszczy.

W zimnie skrobia zawarta w ziemniakach zwraca się w kierunku cukru, nadając im słodki smak. Ziemniaki należy przechowywać w papierowej torbie, w chłodnym i ciemnym miejscu szafki, czy szuflady. To samo dotyczy batatów.

Jabłka są najpyszniejsze w temperaturze pokojowej. Gdy dłużej chcesz przechowywać schowaj, do lodówki, ale stracisz trochę na smaku.

Wilgotność w lodówce sprawia, że smak cebuli traci swoją ostrość. Unikać należy tylko bezpośredniego światła słonecznego, no i jak raz przetniesz cebulę, to trzeba ją szybko zjeść, albo wyrzucić. Dobrze jest cebulę włożyć do ciemnego szczelnie zamykanego pojemnika.

Zostaw banany na wierzchu, a dopiero gdy staną się brązowe, a nie zamierzasz zjeść ich w szejku wrzuć je obrane do zamrażarki.

Przechowuj awokado na kuchennym blacie, a wszelkie resztki pryskaj sokiem z cytryny i trzymaj w lodówce.

Czerwona, zielona, czy żółta, a nawet papryczki chili, najlepsze są z papierowej torby trzymanej w chłodnej szafce, czy szufladzie.

Przechowuj pomarańcze, cytryny, limonki, w temperaturze pokojowej na blacie kuchennym.

Pamiętaj jednak, że przekrojone warzywa i owoce powinny być trzymane w lodówce.  Inaczej pojawią się na nich bakterie, przez które warzywa i owoce zaczną gnić.

Niskie temperatury, jakie panują w lodówce, przyczyniają się do jego krystalizacji. Optymalne warunki przechowywania naturalnego miodu to temperatura około 8-16 stopni i brak dostępu światła. Najlepiej więc trzymać go w szafce, w dobrze zakręconym słoiku.

Chleb, bułki i inne pieczywo wcale nie zachowuje w lodówce świeżości. Wręcz przeciwnie, o wiele szybciej czerstwieje, a trzymane w folii pleśnieje. Można je w ostateczności zamrozić, ale po rozmrożeniu i tak trzeba szybko zjeść. Idealna do przechowywania pieczywa jest temperatura pokojowa, a miejscem drewniane chlebaki. Dobrej jakości pieczywo, przygotowywane na zakwasie, dość długo zachowa w ten sposób swoją świeżość. W lodówce nie przechowujemy również innych produktów wytwarzanych z mąki, jak makarony, a także oczywiście samej mąki. Nie wkładamy do niej również ciast, za wyjątkiem tych z dodatkiem szybko psujących się składników, jak kremy.

Oleje roślinne

Poza lodówką trzymamy również wszystkie jadalne oleje, oliwy i ocet. Oliwa przechowywana poniżej 6-7 stopni może zmętnieć.

Keczup może leżeć w chłodnej szafce, nawet po jego otwarciu. Ze względu na ilość octu i konserwantów, które zazwyczaj są dodawane.

Więcej porad znajdziesz tutaj:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCitizenGo: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy! PROTESTUJ !!! Już 1,24 mln podpisów
Następny artykułWolontariat jest kobietą