A A+ A++

Uczniowie klas ósmych dowiedzieli się, w jakich konkursach powinni wziąć udział, by zdobyć dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich. Listę opublikowało Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

W najlepszej sytuacji są uczniowie, którzy zostaną laureatami któregoś z dwunastu konkursów przedmiotowych, bowiem gwarantuje im to przyjęcie do każdej szkoły. Natomiast finaliści konkursów przedmiotowych zdobywają siedem dodatkowych punktów podczas naboru. Katarzyna Nowacka, świętokrzyska wicekurator oświaty mówi, że na liście jest też 37 innych konkursów.

– To są konkursy o zasięgu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim, ale są również konkursy powiatowe. Za udział i wysokie miejsce w tych konkursach uczniowie mogą otrzymać od jednego do 10 punktów w procesie rekrutacji – informuje Katarzyna Nowacka.

Wśród wyróżnionych jest na przykład Międzynarodowy Konkurs Kreatywności Odyseja Umysłu, czy organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze konkurs Poznajemy „Ojcowiznę”. Są też konkursy artystyczne oraz zawody sportowe.

Maksymalna liczba punktów, którą można uzyskać podczas rekrutacji to 200, z czego 100 możliwe jest z egzaminu ósmoklasisty, pozostałe 100, to punkty za oceny na świadectwie, konkursy oraz aktywność społeczną, czyli wolontariat. Katarzyna Nowacka mówi, że podobnie jak w roku ubiegłym rekrutacja do szkół średnich w Polsce rozpoczyna się w każdym województwie w tym samym terminie, czyli 17 maja.

– Dokumenty można wtedy składać do szkół. Termin zakończenia pierwszego naboru to 30 lipca, natomiast rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 3 sierpnia – zapowiada wicekurator.

Rekrutacja uzupełniająca potrwa do końca sierpnia.

LISTA KONKURSÓW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLubuskie samorządy jadą w świat z promocją
Następny artykułPięć pytań do Burmistrza | nowy cykl