A A+ A++

Jak włączyć światła drogowe? To w zasadzie niezwykle proste. Część aut jest jednak wyposażonych w system automatycznego uruchamiania długich.

Jak włączyć światła drogowe? Pchnij manetkę!

Część kierowców, szczególnie tych młodych, może zadać pytanie o to, jak włączyć światła drogowe. System w większości pojazdów w zasadzie jest zunifikowany dziś. Wystarczy zatem pchnąć od siebie lub pociągnąć do siebie manetkę kierunkowskazów. Tzw. światła długie sprawiają, że snop emitowany przez reflektory jest dużo mocniejszy. Lepiej oświetla zatem drogę i jej pobocze. I choć to poprawia widoczność, bezpieczeństwo i komfort jazdy, nakłada też na kierowcę dodatkowe obowiązki.

Jak włączyć światła drogowe? To raz. Dwa nie oślepiaj!

Światła długie można włączyć przede wszystkim na nieoświetlonych drogach. To jednak dopiero pierwszy z wymogów. Drugi jest taki, że kierowca poprzez ich uruchomienie nie może oślepiać innych uczestników ruchu drogowego, a w tym także rowerzystów, pieszych czy prowadzących pojazdy szynowe. I oślepianie jest tu kluczowe, bo światła długie potrafią być widoczne nawet z odległości 150 metrów!

Jak włączyć światła drogowe? Nijak! Włączą się same!

Samochody stają się coraz bardziej inteligentne. Dlatego czasami odpowiedź na pytanie jak włączyć światła drogowe nie istnieje. Powód? Auto może je uruchamiać automatycznie. W systemach najprostszych kamera bada otoczenie i uruchamia lub wyłącza daną część reflektora. W bardziej zaawansowanych na nieoświetlonej drodze światła drogowe włączają się na stałe – system jedynie wycina te fragmenty drogi, na których może dojść do oślepienia innego użytkownika drogi. System ten działa sprawnie i zdecydowanie poprawia widoczność np. pobocza nawet na ruchliwej drodze.

Poszerzaj swoją wiedzę, czytając naszą publikację

Praktyczny leksykon VAT 2021. Wszystko o zmianach w rozliczeniach VAT

Tylko teraz

109,65 zł

129,00

Przejdź do sklepu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatnie pożegnanie porucznika „Giewonta”
Następny artykułAdobe podąża za trendami, oferując przeglądarkowe wersje swoich programów