Sylwester rozpoczyna karnawał, a jak karnawał, to spotkania towarzyskie, bale, domówki. To okazje to świetne zabawy, a także – do picia alkoholu. Jak mądrze raczyć się napojami wysokoprocentowymi, tak żeby uniknąć przykrych konsekwencji w kolejnym dniu, czyli popularnego kaca?
Picie na pusty żołądek powoduje, że alkohol szybciej się wchłania do krwi, a co za tym idzie – szybciej się można upić. Dlatego pamiętaj, żeby zawsze coś zjeść, czy to przed rozpoczęciem imprezy, czy na początku balu.
Niestety, nie ma takiego posiłku, który pozwoliłby zniwelować skutki nadmiernego picia alkoholu, ale przy odpowiednim doborze składników można je próbować zmniejszyć. Pełnowartościowy posiłek, który będzie zawierał skrobię i chude białko z pewnością nie zaszkodzi, a wręcz zwolni wchłanianie alkoholu. Pamiętaj o przekąskach przez cały wieczór i pamiętaj o nawodnieniu – pij dużą ilość wody.
Alkohol źle wpływa na sen – wpływa nie tylko na jego jakość, ale i długość. Alkohol może zakłócać sen. W prawdzie brak snu, czy słaba jego jakość nie wpływa bezpośrednio na kaca, ale może przyczyniać się do zmęczenia i drażliwości często z nim związanej. Dużo snu po intensywnym piciu może pomóc organizmowi odzyskać siły.
Czasem kac może się wiązać z niskim poziomem cukru we krwi. Nie jest to główny powód wystąpienia kaca, ale może przyczyniać się do wystąpienia objawów, takich jak osłabienie i ból głowy. Po wypiciu, pożywne śniadanie lub późny posiłek przed snem, może pomóc utrzymać poziom glukozy we krwi.
Impreza, nawet najlepsza, musi się kiedyś skończyć. Jeżeli sylwester był mocno zakrapiany daj organizmowi odpocząć – kilka bezalkoholowych dni na pewno mu pomoże.
Rano możesz zaoszczędzić sobie bólu, przygotowując odpowiednio swój nocny stolik. Po pierwsze, zostaw na nim butelkę wody. Dzięki temu wypijesz nawet jej niewielką ilość przed pójściem spać. Sprawi to, że rano będziesz czuć się lepiej. Alkohol ma silne właściwości odwadniające, dlatego odpowiednie nawodnienie jest niezbędne i może pomóc w walce z kacem.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS