Strona główna Informacje regionalne IT Wadowice: Święta za pasem – zapraszamy na Wadowicki Jarmark i Wigilię...

IT Wadowice: Święta za pasem – zapraszamy na Wadowicki Jarmark i Wigilię u Wojtyłów z Martą Bizoń!

1
0
A A+ A++

Tegoroczna Wigilia u Wojtyłów będzie wyjątkowo huczna, bo cel jest również szczególny – wszystkie ręce na pokład dla Oliwierka! Z apraszamy smakoszy, miłośników dobrej muzyki oraz szczególnie serdecznie wszystkie dzieci. Sprawdźcie program naszej imprezy.

Klimatyczne światełka, smakowite zapachy i piękne dekoracje domków handlowych, gdzie wystawcy będą prezentować swoje wyroby – rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne i to, na co wszyscy czekamy – regionalne przysmaki! Ta wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju atmosfera będzie czekać na Was już od 16 grudnia na wadowickim rynku podczas VII Wadowickiego Jarmarku Świątecznego. Domki handlowe będą otwarte codziennie w godzinach 10.00 – 17.00 aż do 23 grudnia.

Wydarzenie, które z pewnością trzeba odwiedzić, to Wigilia u Wojtyłów. Ta charytatywna impreza co roku cieszy się u nas niesłabnącą popularnością, a tym razem mamy wielką nadzieję zgromadzić jeszcze większą liczbę uczestników – właśnie dlatego przygotowaliśmy bogaty program. Dlatego nie gotujcie obiadu w domu, tylko weźcie ze sobą gotówkę i przybywajcie na wadowicki rynek, by we wspaniałej atmosferze wesprzeć szczytny cel wydarzenia.

Od godziny 13.00 gospodynie i gospodarze z gminnych kół będą częstować wyśmienitymi potrawami, a dzieciaki zabawiać będzie niezastąpiony przy takich okazjach Święty Mikołaj.

W wydarzeniu wezmą udział wszystkie działające na naszym terenie koła:
Koło Gospodyń Wiejskich w Jaroszowicach
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice –Zbywaczówka
Koło Gospodyń Wiejskich w Choczni
Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Babicy
Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej
Koło Gospodyń Wiejskich „Na Dzwonku” w Gorzeniu Dolnym
Koło Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” w Kleczy

Tradycyjnie poczęstunek będzie się odbywał w systemie WRZUĆ DATEK I CZĘSTUJ SIĘ! Każda otrzymana do puszek złotówka zostanie przekazana na rzecz zbiórki pieniężnej Oliwierka Komana z Wadowic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).

Imprezę wzbogacą wyjątkowe występy artystyczne. W koncercie kolęd i pastorałek zagoszczą na naszej scenie artyści ze Stowarzyszenia Meloarte. O sobie sami mówią tak:
Stowarzyszenie Meloarte to miłość do ludzi, pasja do tworzenia i sztuki oraz szacunek do pracy. Naszym głównym założeniem jest działanie na rzecz rozwoju młodych talentów. […] Projekty skierowane są do dzieci  i młodzieży. Nasze cele realizowane są poprzez organizowanie warsztatów, które w rezultacie uwieńczone są  premierą danego wydarzenia. Współpracujemy nie tylko z dojrzałymi artystami, ale przede wszystkim stwarzamy nowe możliwości młodym uczestnikom warsztatów, wspierając  ich wszechstronny rozwój osobowościowy oraz artystyczny.” – Sylwia Kopacz

Po występie młodych artystów na scenie pojawi się długo już nieobecna u nas rodowita wadowiczanka, aktorka krakowskiego Teatru Ludowego Marta Bizoń.

MARTA BIZOŃ – urodziła się w Wadowicach i uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Absolwentka Wydziału  Aktorskim PWST w Krakowie jest  laureatką XVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i stypendystką Ministra Kultury i Sztuki i Prezydenta miasta Krakowa. Od lat występuje nieprzerwanie na deskach Teatru Ludowego, gościnnie zagrała we wszystkich krakowskich teatrach. Występowała w Operze Krakowskiej, Teatrze Variété. Odbyła wiele tras koncertowych w kraju i za granicą, między innymi podziwiała ją publiczność Anglii, Danii, Francji, Szwecji, Niemiec, USA, Włoch, Ukrainy i Szkocji. Śpiewała w Piwnicy Pod Baranami i w Lochu Camelot. Zagrała w dziesięciu filmach, między innymi w Liście Schindlera (reż. Steven Spielberg), w Sławie i chwale (reż. Kazimierz Kutz), w Quo vadis (reż. Jerzy Kawalerowicz). W Zakochanym Aniele (reż. Artur „Baron” Więcek) wcieliła się w postać Irenki Rajskiej. Występowała w cyklicznych programach telewizyjnych – między innymi w Spotkaniu z Balladą. Przez kilka lat pisała felietony w „Gazecie Krakowskiej”, które zostały zebrane przez wydawnictwo Nobilis w książce “Zapiski artystki”. Nagrała dwie autorskie płyty Neapol (2007) i Tu i Tu ( 2014) wydane przez Agencję Artystyczną „Bum Bum” Roberta Lubery, znanego kompozytora i gitarzysty.

Na koniec prawdziwa gratka dla dzieciaków – Świąteczny spektakl teatralny! W tym roku na wadowickiej scenie zagości przedstawienie pod tytułem „Święty Mikołaj i córka króla Zimlandii” – ale obiecujemy, że będzie bardzo, bardzo gorąca atmosfera

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIT Wadowice: Wernisaż prac Oleny Horhol pt. “Drzewa”
Następny artykuł“Będziemy kibicować Polsce”. Premier i lider partii Vox tym razem nie o polityce

Report a Problem with Station:

Please, Fill out all the fields.

Radio Station:

Your message has been sent. Thanks 😊